gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente strijdbaar tegen huiselijk geweld

224b779cedb7fcd22bb1fe993f0c6cb7

Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop over de aanpak uit.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop uit.


“Het feit dat kinderen langere tijd niet naar school konden, betekent ook dat de spanning in huis kan oplopen. Daar hebben we goede afspraken over gemaakt en we zien vooralsnog dat het meevalt, maar niet overal”, zegt Heijkoop.


De wethouder is wel ongerust over de toekomst. “Je ziet dat deze crisis enorme gevolgen heeft, ook voor de bestaanszekerheid van mensen. En als mensen hun baan kwijtraken of in de schulden raken, kan dat effect hebben op huiselijk geweld.”


Vragen die in de Raad werden gesteld, waren gericht op het overleg dat hierover tussen de partijen plaatsvindt, welke afwegingen er worden gemaakt en hoe er wordt samengewerkt. Deze vragen worden tijdens een themabijeenkomst besproken.

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.