gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente strijdbaar tegen huiselijk geweld

224b779cedb7fcd22bb1fe993f0c6cb7

Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop over de aanpak uit.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop uit.


“Het feit dat kinderen langere tijd niet naar school konden, betekent ook dat de spanning in huis kan oplopen. Daar hebben we goede afspraken over gemaakt en we zien vooralsnog dat het meevalt, maar niet overal”, zegt Heijkoop.


De wethouder is wel ongerust over de toekomst. “Je ziet dat deze crisis enorme gevolgen heeft, ook voor de bestaanszekerheid van mensen. En als mensen hun baan kwijtraken of in de schulden raken, kan dat effect hebben op huiselijk geweld.”


Vragen die in de Raad werden gesteld, waren gericht op het overleg dat hierover tussen de partijen plaatsvindt, welke afwegingen er worden gemaakt en hoe er wordt samengewerkt. Deze vragen worden tijdens een themabijeenkomst besproken.

Lees ook

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.