gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente strijdbaar tegen huiselijk geweld

224b779cedb7fcd22bb1fe993f0c6cb7

Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop over de aanpak uit.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop uit.


“Het feit dat kinderen langere tijd niet naar school konden, betekent ook dat de spanning in huis kan oplopen. Daar hebben we goede afspraken over gemaakt en we zien vooralsnog dat het meevalt, maar niet overal”, zegt Heijkoop.


De wethouder is wel ongerust over de toekomst. “Je ziet dat deze crisis enorme gevolgen heeft, ook voor de bestaanszekerheid van mensen. En als mensen hun baan kwijtraken of in de schulden raken, kan dat effect hebben op huiselijk geweld.”


Vragen die in de Raad werden gesteld, waren gericht op het overleg dat hierover tussen de partijen plaatsvindt, welke afwegingen er worden gemaakt en hoe er wordt samengewerkt. Deze vragen worden tijdens een themabijeenkomst besproken.

Lees ook

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”