gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente strijdbaar tegen huiselijk geweld

224b779cedb7fcd22bb1fe993f0c6cb7.jpg

Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop over de aanpak uit.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop uit.


“Het feit dat kinderen langere tijd niet naar school konden, betekent ook dat de spanning in huis kan oplopen. Daar hebben we goede afspraken over gemaakt en we zien vooralsnog dat het meevalt, maar niet overal”, zegt Heijkoop.


De wethouder is wel ongerust over de toekomst. “Je ziet dat deze crisis enorme gevolgen heeft, ook voor de bestaanszekerheid van mensen. En als mensen hun baan kwijtraken of in de schulden raken, kan dat effect hebben op huiselijk geweld.”


Vragen die in de Raad werden gesteld, waren gericht op het overleg dat hierover tussen de partijen plaatsvindt, welke afwegingen er worden gemaakt en hoe er wordt samengewerkt. Deze vragen worden tijdens een themabijeenkomst besproken.

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.