Dordrecht, Netherlands

Gemeente strijdbaar tegen huiselijk geweld

Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop over de aanpak uit.
Corrado Francke | 13 mei 2020 16:19 | Aangepast op 13 mei 2020 16:19
Onder het motto ‘geweld hoort nergens thuis’ werkt de gemeente Dordt aan een aanpak tegen huiselijk geweld. “De crisis raakt ons allemaal, maar zeker de kwetsbare gezinnen worden hier hard door geraakt”, legt wethouder Peter Heijkoop uit.


“Het feit dat kinderen langere tijd niet naar school konden, betekent ook dat de spanning in huis kan oplopen. Daar hebben we goede afspraken over gemaakt en we zien vooralsnog dat het meevalt, maar niet overal”, zegt Heijkoop.


De wethouder is wel ongerust over de toekomst. “Je ziet dat deze crisis enorme gevolgen heeft, ook voor de bestaanszekerheid van mensen. En als mensen hun baan kwijtraken of in de schulden raken, kan dat effect hebben op huiselijk geweld.”


Vragen die in de Raad werden gesteld, waren gericht op het overleg dat hierover tussen de partijen plaatsvindt, welke afwegingen er worden gemaakt en hoe er wordt samengewerkt. Deze vragen worden tijdens een themabijeenkomst besproken.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...