Dordrecht, Netherlands

Gemeente: voer eendjes geen brood

Iedereen doet het wel eens: (oud) brood aan de eendjes voeren. Maar de gemeente doet een dringende oproep om dat niet meer te doen. Het is niet goed voor de dieren maar ook niet voor de leefomgeving.
Marjolein Vos | 23 juni 2021 15:20 | Aangepast op 23 juni 2021 15:20
"Teveel brood is slecht voor de eenden omdat het te zout en te eenzijdig is. Ook de kwaliteit van het water lijdt eronder," legt een woordvoerder uit. "Algen en ziekteverwekkers groeien sneller. Alle dieren in het water hebben hier last vast. Brood trekt bovendien ratten aan".

Wie oud brood niet wil weggooien, kan het inleveren bij Duurzaamheidscentrum Weizigt. "Maar je kunt er ook iets lekkers mee maken. De Dierenbescherming heeft samen met de gemeente een leuk boekje gemaakt met recepten voor oud brood: Komt een eend bij de bakker." Bekijk het of download het op de website van Weizigt.


Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...