Dordrecht, Netherlands

Gemeente: voer eendjes geen brood

Iedereen doet het wel eens: (oud) brood aan de eendjes voeren. Maar de gemeente doet een dringende oproep om dat niet meer te doen. Het is niet goed voor de dieren maar ook niet voor de leefomgeving.
Marjolein Vos | 23 juni 2021 15:20 | Aangepast op 23 juni 2021 15:20
"Teveel brood is slecht voor de eenden omdat het te zout en te eenzijdig is. Ook de kwaliteit van het water lijdt eronder," legt een woordvoerder uit. "Algen en ziekteverwekkers groeien sneller. Alle dieren in het water hebben hier last vast. Brood trekt bovendien ratten aan".

Wie oud brood niet wil weggooien, kan het inleveren bij Duurzaamheidscentrum Weizigt. "Maar je kunt er ook iets lekkers mee maken. De Dierenbescherming heeft samen met de gemeente een leuk boekje gemaakt met recepten voor oud brood: Komt een eend bij de bakker." Bekijk het of download het op de website van Weizigt.


Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...