Dordrecht, Netherlands

Gemeente: voer eendjes geen brood

Iedereen doet het wel eens: (oud) brood aan de eendjes voeren. Maar de gemeente doet een dringende oproep om dat niet meer te doen. Het is niet goed voor de dieren maar ook niet voor de leefomgeving.
Marjolein Vos | 23 juni 2021 15:20 | Aangepast op 23 juni 2021 15:20
"Teveel brood is slecht voor de eenden omdat het te zout en te eenzijdig is. Ook de kwaliteit van het water lijdt eronder," legt een woordvoerder uit. "Algen en ziekteverwekkers groeien sneller. Alle dieren in het water hebben hier last vast. Brood trekt bovendien ratten aan".

Wie oud brood niet wil weggooien, kan het inleveren bij Duurzaamheidscentrum Weizigt. "Maar je kunt er ook iets lekkers mee maken. De Dierenbescherming heeft samen met de gemeente een leuk boekje gemaakt met recepten voor oud brood: Komt een eend bij de bakker." Bekijk het of download het op de website van Weizigt.


Lees ook

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...