Dordrecht, Netherlands

Gemeente: voer eendjes geen brood

Iedereen doet het wel eens: (oud) brood aan de eendjes voeren. Maar de gemeente doet een dringende oproep om dat niet meer te doen. Het is niet goed voor de dieren maar ook niet voor de leefomgeving.
Marjolein Vos | 23 juni 2021 15:20 | Aangepast op 23 juni 2021 15:20
"Teveel brood is slecht voor de eenden omdat het te zout en te eenzijdig is. Ook de kwaliteit van het water lijdt eronder," legt een woordvoerder uit. "Algen en ziekteverwekkers groeien sneller. Alle dieren in het water hebben hier last vast. Brood trekt bovendien ratten aan".

Wie oud brood niet wil weggooien, kan het inleveren bij Duurzaamheidscentrum Weizigt. "Maar je kunt er ook iets lekkers mee maken. De Dierenbescherming heeft samen met de gemeente een leuk boekje gemaakt met recepten voor oud brood: Komt een eend bij de bakker." Bekijk het of download het op de website van Weizigt.


Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht...

Vader van vermiste Yoran (16) over vondst voet: 'In mijn hart wist ik de uitkomst al'

Noodgedwongen krijgt het boek ‘Zoon, waar ben je?’ van Daniël Krol uit Sleeuwijk een sombere toevoeg...

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...