Dordrecht, Netherlands

Gemeente waarschuwt voor lood

De gemeente Dordrecht heeft de folder ‘Let op Lood’ uitgebracht waarin wordt gewaarschuwd voor de blootstelling aan lood.
Gert van der Steen | 1 mei 2017 12:20 | Aangepast op 1 mei 2017 12:20
De GGD vraagt hiervoor aandacht omdat er nieuwe inzichten zijn over de gevaren van blootstelling, vooral voor jonge kinderen.

In oude wijken kan nog vrij veel lood voorkomen in de grond en zijn er in huizen ook nog loden waterleidingen te vinden. De folder geeft tips over voorzorgsmaatregelen om te voorkomen dat lood in (zelf gekweekt) voedsel terecht komt en adviezen over veilig buitenspelen voor kinderen. Ook het gebruik van drinkwater in een huis met loden waterleidingen wordt besproken.

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...