Dordrecht, Netherlands

Gemeente waarschuwt voor lood

De gemeente Dordrecht heeft de folder ‘Let op Lood’ uitgebracht waarin wordt gewaarschuwd voor de blootstelling aan lood.
Gert van der Steen | 1 mei 2017 12:20 | Aangepast op 1 mei 2017 12:20
De GGD vraagt hiervoor aandacht omdat er nieuwe inzichten zijn over de gevaren van blootstelling, vooral voor jonge kinderen.

In oude wijken kan nog vrij veel lood voorkomen in de grond en zijn er in huizen ook nog loden waterleidingen te vinden. De folder geeft tips over voorzorgsmaatregelen om te voorkomen dat lood in (zelf gekweekt) voedsel terecht komt en adviezen over veilig buitenspelen voor kinderen. Ook het gebruik van drinkwater in een huis met loden waterleidingen wordt besproken.

Lees ook

Trijnie kreeg te weinig geld voor jeugdzorg, is zij de enige?

Ouders die hulp zoeken voor hun hulpbehoevende kinderen ervaren weinig steun van gemeenten. Sterker ...

Meepraten over verbeteringen in jouw buurt? In deze gemeente is dat binnenkort mogelijk

De gemeente Sliedrecht gaat samen met haar inwoners werken aan het verbeteren van buurten. Door te l...

Ian’s woonkamer heeft échte scheepsmasten: ‘Dit mag niet verloren gaan’

Dordrecht telt honderden monumenten. Van beeldbepalende kerken, tot aan historische woonhuizen. Maar...

Op zoek naar een pannenset? Politie waarschuwt voor nepverkoper

De politie waarschuwt inwoners van Ridderkerk voor een man die zich voordoet als een oude bekende en...

Menstruatie-uitgiftepunt verhuist: toegankelijker voor iedereen

Vanaf januari verandert in Alblasserdam één van de vier locaties waar gratis menstruatieproducten ve...

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...