gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente: 'We hebben de stijging van het water onderschat'

6984453fa513e0fd1491478fc821e37d.jpg

Dat de gemeente maandagavond onverwachts alsnog zandzakken uitdeelde, was niet de bedoeling. Het water kwam hoger dan de gemeente vooraf had ingeschat, waarop zij besloot extra maatregelen te nemen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De verwachting was dat het water tot maximaal 2,23 NAP zou stijgen. Dat werd 2,24 NAP, maar dat is alsnog zes centimeter lager dan de kritieke grens waarboven het water ook huizen binnen kan lopen.

Onder andere op de Taankade liep het water toch woningen binnen. “Dat komt onder andere door de hoge waterstand en de felle wind die het water verder de kade op duwde,” legt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin uit. Enkele bewoners zagen het water hun kelder binnenlopen.

“In eerste instantie leek het er op dat het water niet ver over de kade zou komen, maar later bleek dat we de stijging onderschat hadden. De gemeente is toen alsnog actief zandzakken gaan uitdelen aan inwoners die dat nodig hadden,."

Eigen verantwoordelijkheid

Volgens Benjamin zijn binnenstadbewoners die buitendijks wonen zelf verantwoordelijk voor het nemen van maatregelen tegen hoogstaand water. Zo kunnen zij zandzakken halen bij de gemeentewerf, die zijn gratis en mogen gehouden worden maar meestal worden ze terug gebracht. “Dat de gemeente de zandzakken rondbrengt moet als een stukje service beschouwd worden.”

Een deel van de binnenstad ligt buitendijks. De Voorstraat is eigenlijk een dijk en vormt, samen met onder meer de Riedijk, Noordendijk en Wantijdijk de waterkering van de stad. Alles daarbuiten kan bij hoogwater onder lopen. Om de huizen en Dordtenaren daar te beschermen heeft de gemeente een protocol, waarin ondere andere is opgenomen wanneer de zandzakken worden uitgedeeld, auto's moeten worden verplaatst en vloedschotten worden geplaatst.

De gemeente gaat na de foute inschatting van maandag kijken of het protocol nog klopt en of dat de zandzakken voortaan al bij een lagere waterstand uitgedeeld moeten worden. Zo'n evaluatie vindt volgens Benjamin altijd plaats als de kades zijn overstroomd.

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.