Dordrecht, Netherlands

Gemeente wil bouwen in Amstelwijck en Gezondheidspark, maar gevolgen voor gezondheid bewoners nog onduidelijk

Als de gemeente de bouwplannen in Amstelwijck en Gezondheidspark West wil doorzetten, dan zal er eerst beter onderzocht moeten worden wat de milieueffecten voor bewoners zijn. Dat zegt de Commissie voor de milieueffectrapportage naar aanleiding van het opgestelde onderzoeksrapport.
Nynke Cuperus | 26 augustus 2020 16:52 | Aangepast op 26 augustus 2020 16:52
Als het aan de gemeente ligt, dan komen er 800 nieuwe woningen in Amstelwijck en 700 in het Gezondheidspark West. Daarnaast moeten er nog 11.000 m2 aan voorzieningen komen. Maar voordat de gemeente een besluit neemt over de plannen, zijn de milieugevolgen onderzocht. De Commissie beoordeelde dat rapport op verzoek van de gemeente.

Volgens de Commissie beschrijft het rapport goed wat het effect is van de woonwijken op de omgeving. Maar is de leefkwaliteit in de wijken nog onvoldoende in beeld. De effecten van de bouwplannen op lucht, geluid en externe veiligheid moeten daarom samen worden bekeken en op hun gezondheidseffecten worden beoordeeld.

Met de uitkomsten van dat onderzoek zou duidelijk worden welke maatregelen er mogelijk zijn om de overlast voor bewoners te verminderen.

Lees ook

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...