gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil cultuursector maximaal ondersteunen tijdens coronacrisis: 'We halen eruit wat erin zit'

2dc9210a84dc714bf18b9440a907f9a0

Wethouder Piet Sleeking belooft dat de gemeente het onderste uit de kan haalt om culturele instellingen tijdens de coronacrisis te ondersteunen. "De gemeenteraad van ons verwachten dat we richting provincie, rijk en fondsen eruit halen wat erin zit", sprak de wethouder naar aanleiding van de commissievergadering van de gemeenteraad dinsdagavond waarin de invulling van het cultuurbeleid de komende vier jaar besproken werd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de vergadering stond met name de vraag centraal hoe culturele instellingen in de stad tot een programmering kunnen komen die alle Dordtenaren aanspreekt.De afgelopen tien jaar is er voornamelijk geld gegaan naar het opknappen en onderhoud van de gebouwen waarin de instellingen zijn gehuisvest, zoals het Energiehuis en het Dordrechts Museum.

"D66 is trots op wat we in al die jaren bereikt hebben in de stad, met alle stenen zoals Kunstmin, het Energiehuis en het Onderwijsmuseum", zegt raadslid Paul Tiebosch van D66. "Maar nu deze komende periode gaat het wat ons betreft om de mensen."

Sleeking is het in grote lijn eens met de route die D66 in wil slaan. "Die investering die we hebben gedaan, moet nu ook echt gaan renderen naar de stad. Daarom moet de komende periode het accent komen op jonge makers en nieuwe initiatieven. Vooral in een klimaat waarin mensen zich uitgedaagd voelen om met nieuwe programma's aan de weg te timmeren."

'Cultuurelftal'

De vraag van onder meer de VVD is alleen hoe die regie- en adviesrol dan vorm moet krijgen. "Op welke manier wil de gemeente jongeren een prominente en betekenisvolle plek geven in zo'n regie- en adviesrol? En wat is de betekenis in zo'n regie- en adviesrol is in zo'n cultuurelftal, of hoe je dat ook noemen wilt?"

Volgens Sleeking is die regierol bewust neergelegd bij Kunstmin en het Dordrechts Museum. "Wij sturen er op aan, door bijvoorbeeld het voeren van gesprekken met de sleutelfiguren uit de cultuurwereld en ook met het oog op de subsidieverordeningen. Dan maken we ook afspraken: wat verwachten we ervan, welke resultaten moeten er worden behaald, en dat is in feite hoe nu de regierol van de gemeente is ingevuld."

Hoe de gemeente het cultuurbeleid en dit cultuurelftal verder vorm wil geven, wordt tijdens de besprekingen van de kadernota duidelijk. Dan staat het punt weer op de agenda van de gemeenteraad.

Wel benadrukte Sleeking dat ze voor het uitvoeren van het cultuurbeleid de gemeenteraad geld beschikbaar moet stellen. "Zonder de actieve steun van de gemeenteraad en met name financieel zal het niet lukken om uitvoer te geven aan deze nota."

Lees ook

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”