gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil cultuursector maximaal ondersteunen tijdens coronacrisis: 'We halen eruit wat erin zit'

2dc9210a84dc714bf18b9440a907f9a0

Wethouder Piet Sleeking belooft dat de gemeente het onderste uit de kan haalt om culturele instellingen tijdens de coronacrisis te ondersteunen. "De gemeenteraad van ons verwachten dat we richting provincie, rijk en fondsen eruit halen wat erin zit", sprak de wethouder naar aanleiding van de commissievergadering van de gemeenteraad dinsdagavond waarin de invulling van het cultuurbeleid de komende vier jaar besproken werd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de vergadering stond met name de vraag centraal hoe culturele instellingen in de stad tot een programmering kunnen komen die alle Dordtenaren aanspreekt.De afgelopen tien jaar is er voornamelijk geld gegaan naar het opknappen en onderhoud van de gebouwen waarin de instellingen zijn gehuisvest, zoals het Energiehuis en het Dordrechts Museum.

"D66 is trots op wat we in al die jaren bereikt hebben in de stad, met alle stenen zoals Kunstmin, het Energiehuis en het Onderwijsmuseum", zegt raadslid Paul Tiebosch van D66. "Maar nu deze komende periode gaat het wat ons betreft om de mensen."

Sleeking is het in grote lijn eens met de route die D66 in wil slaan. "Die investering die we hebben gedaan, moet nu ook echt gaan renderen naar de stad. Daarom moet de komende periode het accent komen op jonge makers en nieuwe initiatieven. Vooral in een klimaat waarin mensen zich uitgedaagd voelen om met nieuwe programma's aan de weg te timmeren."

'Cultuurelftal'

De vraag van onder meer de VVD is alleen hoe die regie- en adviesrol dan vorm moet krijgen. "Op welke manier wil de gemeente jongeren een prominente en betekenisvolle plek geven in zo'n regie- en adviesrol? En wat is de betekenis in zo'n regie- en adviesrol is in zo'n cultuurelftal, of hoe je dat ook noemen wilt?"

Volgens Sleeking is die regierol bewust neergelegd bij Kunstmin en het Dordrechts Museum. "Wij sturen er op aan, door bijvoorbeeld het voeren van gesprekken met de sleutelfiguren uit de cultuurwereld en ook met het oog op de subsidieverordeningen. Dan maken we ook afspraken: wat verwachten we ervan, welke resultaten moeten er worden behaald, en dat is in feite hoe nu de regierol van de gemeente is ingevuld."

Hoe de gemeente het cultuurbeleid en dit cultuurelftal verder vorm wil geven, wordt tijdens de besprekingen van de kadernota duidelijk. Dan staat het punt weer op de agenda van de gemeenteraad.

Wel benadrukte Sleeking dat ze voor het uitvoeren van het cultuurbeleid de gemeenteraad geld beschikbaar moet stellen. "Zonder de actieve steun van de gemeenteraad en met name financieel zal het niet lukken om uitvoer te geven aan deze nota."

Lees ook

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

FOTO WEBSITE

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

zonneautofoto

Dordtenaar Binke (24) onthult zonneauto: ‘Alles wordt werkelijkheid’

Bijna 5000 kilometer racen binnen acht dagen, puur op energie van de zon en de wind. De leden van het Delft Solar Team hebben een zonneauto gemaakt, waarmee ze dit willen waarmaken. 24-jarige Binke Struik uit Dordrecht is onderdeel van dit Solar Team: “Het is echt enorm gaaf om te doen.”

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.