gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil cultuursector maximaal ondersteunen tijdens coronacrisis: 'We halen eruit wat erin zit'

2dc9210a84dc714bf18b9440a907f9a0

Wethouder Piet Sleeking belooft dat de gemeente het onderste uit de kan haalt om culturele instellingen tijdens de coronacrisis te ondersteunen. "De gemeenteraad van ons verwachten dat we richting provincie, rijk en fondsen eruit halen wat erin zit", sprak de wethouder naar aanleiding van de commissievergadering van de gemeenteraad dinsdagavond waarin de invulling van het cultuurbeleid de komende vier jaar besproken werd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de vergadering stond met name de vraag centraal hoe culturele instellingen in de stad tot een programmering kunnen komen die alle Dordtenaren aanspreekt.De afgelopen tien jaar is er voornamelijk geld gegaan naar het opknappen en onderhoud van de gebouwen waarin de instellingen zijn gehuisvest, zoals het Energiehuis en het Dordrechts Museum.

"D66 is trots op wat we in al die jaren bereikt hebben in de stad, met alle stenen zoals Kunstmin, het Energiehuis en het Onderwijsmuseum", zegt raadslid Paul Tiebosch van D66. "Maar nu deze komende periode gaat het wat ons betreft om de mensen."

Sleeking is het in grote lijn eens met de route die D66 in wil slaan. "Die investering die we hebben gedaan, moet nu ook echt gaan renderen naar de stad. Daarom moet de komende periode het accent komen op jonge makers en nieuwe initiatieven. Vooral in een klimaat waarin mensen zich uitgedaagd voelen om met nieuwe programma's aan de weg te timmeren."

'Cultuurelftal'

De vraag van onder meer de VVD is alleen hoe die regie- en adviesrol dan vorm moet krijgen. "Op welke manier wil de gemeente jongeren een prominente en betekenisvolle plek geven in zo'n regie- en adviesrol? En wat is de betekenis in zo'n regie- en adviesrol is in zo'n cultuurelftal, of hoe je dat ook noemen wilt?"

Volgens Sleeking is die regierol bewust neergelegd bij Kunstmin en het Dordrechts Museum. "Wij sturen er op aan, door bijvoorbeeld het voeren van gesprekken met de sleutelfiguren uit de cultuurwereld en ook met het oog op de subsidieverordeningen. Dan maken we ook afspraken: wat verwachten we ervan, welke resultaten moeten er worden behaald, en dat is in feite hoe nu de regierol van de gemeente is ingevuld."

Hoe de gemeente het cultuurbeleid en dit cultuurelftal verder vorm wil geven, wordt tijdens de besprekingen van de kadernota duidelijk. Dan staat het punt weer op de agenda van de gemeenteraad.

Wel benadrukte Sleeking dat ze voor het uitvoeren van het cultuurbeleid de gemeenteraad geld beschikbaar moet stellen. "Zonder de actieve steun van de gemeenteraad en met name financieel zal het niet lukken om uitvoer te geven aan deze nota."

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.