Dordrecht, Netherlands

Gemeente wil cultuursector maximaal ondersteunen tijdens coronacrisis: 'We halen eruit wat erin zit'

Wethouder Piet Sleeking belooft dat de gemeente het onderste uit de kan haalt om culturele instellingen tijdens de coronacrisis te ondersteunen. "De gemeenteraad van ons verwachten dat we richting provincie, rijk en fondsen eruit halen wat erin zit", sprak de wethouder naar aanleiding van de commissievergadering van de gemeenteraad dinsdagavond waarin de invulling van het cultuurbeleid de komende vier jaar besproken werd.
Petra Scheurwater | 14 mei 2020 13:15 | Aangepast op 14 mei 2020 13:15
In de vergadering stond met name de vraag centraal hoe culturele instellingen in de stad tot een programmering kunnen komen die alle Dordtenaren aanspreekt.De afgelopen tien jaar is er voornamelijk geld gegaan naar het opknappen en onderhoud van de gebouwen waarin de instellingen zijn gehuisvest, zoals het Energiehuis en het Dordrechts Museum.

"D66 is trots op wat we in al die jaren bereikt hebben in de stad, met alle stenen zoals Kunstmin, het Energiehuis en het Onderwijsmuseum", zegt raadslid Paul Tiebosch van D66. "Maar nu deze komende periode gaat het wat ons betreft om de mensen."

Sleeking is het in grote lijn eens met de route die D66 in wil slaan. "Die investering die we hebben gedaan, moet nu ook echt gaan renderen naar de stad. Daarom moet de komende periode het accent komen op jonge makers en nieuwe initiatieven. Vooral in een klimaat waarin mensen zich uitgedaagd voelen om met nieuwe programma's aan de weg te timmeren."

'Cultuurelftal'

De vraag van onder meer de VVD is alleen hoe die regie- en adviesrol dan vorm moet krijgen. "Op welke manier wil de gemeente jongeren een prominente en betekenisvolle plek geven in zo'n regie- en adviesrol? En wat is de betekenis in zo'n regie- en adviesrol is in zo'n cultuurelftal, of hoe je dat ook noemen wilt?"

Volgens Sleeking is die regierol bewust neergelegd bij Kunstmin en het Dordrechts Museum. "Wij sturen er op aan, door bijvoorbeeld het voeren van gesprekken met de sleutelfiguren uit de cultuurwereld en ook met het oog op de subsidieverordeningen. Dan maken we ook afspraken: wat verwachten we ervan, welke resultaten moeten er worden behaald, en dat is in feite hoe nu de regierol van de gemeente is ingevuld."

Hoe de gemeente het cultuurbeleid en dit cultuurelftal verder vorm wil geven, wordt tijdens de besprekingen van de kadernota duidelijk. Dan staat het punt weer op de agenda van de gemeenteraad.

Wel benadrukte Sleeking dat ze voor het uitvoeren van het cultuurbeleid de gemeenteraad geld beschikbaar moet stellen. "Zonder de actieve steun van de gemeenteraad en met name financieel zal het niet lukken om uitvoer te geven aan deze nota."

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...