gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil cultuursector maximaal ondersteunen tijdens coronacrisis: 'We halen eruit wat erin zit'

2dc9210a84dc714bf18b9440a907f9a0.jpg

Wethouder Piet Sleeking belooft dat de gemeente het onderste uit de kan haalt om culturele instellingen tijdens de coronacrisis te ondersteunen. "De gemeenteraad van ons verwachten dat we richting provincie, rijk en fondsen eruit halen wat erin zit", sprak de wethouder naar aanleiding van de commissievergadering van de gemeenteraad dinsdagavond waarin de invulling van het cultuurbeleid de komende vier jaar besproken werd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de vergadering stond met name de vraag centraal hoe culturele instellingen in de stad tot een programmering kunnen komen die alle Dordtenaren aanspreekt.De afgelopen tien jaar is er voornamelijk geld gegaan naar het opknappen en onderhoud van de gebouwen waarin de instellingen zijn gehuisvest, zoals het Energiehuis en het Dordrechts Museum.

"D66 is trots op wat we in al die jaren bereikt hebben in de stad, met alle stenen zoals Kunstmin, het Energiehuis en het Onderwijsmuseum", zegt raadslid Paul Tiebosch van D66. "Maar nu deze komende periode gaat het wat ons betreft om de mensen."

Sleeking is het in grote lijn eens met de route die D66 in wil slaan. "Die investering die we hebben gedaan, moet nu ook echt gaan renderen naar de stad. Daarom moet de komende periode het accent komen op jonge makers en nieuwe initiatieven. Vooral in een klimaat waarin mensen zich uitgedaagd voelen om met nieuwe programma's aan de weg te timmeren."

'Cultuurelftal'

De vraag van onder meer de VVD is alleen hoe die regie- en adviesrol dan vorm moet krijgen. "Op welke manier wil de gemeente jongeren een prominente en betekenisvolle plek geven in zo'n regie- en adviesrol? En wat is de betekenis in zo'n regie- en adviesrol is in zo'n cultuurelftal, of hoe je dat ook noemen wilt?"

Volgens Sleeking is die regierol bewust neergelegd bij Kunstmin en het Dordrechts Museum. "Wij sturen er op aan, door bijvoorbeeld het voeren van gesprekken met de sleutelfiguren uit de cultuurwereld en ook met het oog op de subsidieverordeningen. Dan maken we ook afspraken: wat verwachten we ervan, welke resultaten moeten er worden behaald, en dat is in feite hoe nu de regierol van de gemeente is ingevuld."

Hoe de gemeente het cultuurbeleid en dit cultuurelftal verder vorm wil geven, wordt tijdens de besprekingen van de kadernota duidelijk. Dan staat het punt weer op de agenda van de gemeenteraad.

Wel benadrukte Sleeking dat ze voor het uitvoeren van het cultuurbeleid de gemeenteraad geld beschikbaar moet stellen. "Zonder de actieve steun van de gemeenteraad en met name financieel zal het niet lukken om uitvoer te geven aan deze nota."

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.