gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil inwoners met schulden eerder in beeld krijgen

3a814dff5056ac1f0b29bde30ebd70b1

Het project 'Vroeg Eropaf', dat mensen met een beginnende betalingsachterstand hulp biedt, wordt uitgebreid. De gemeente hechten hier veel belang aan omdat na de zomer een golf van hulpvragen van mensen met schulden wordt verwacht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Nu loopt het project alleen nog in Crabbehof, Wielwijk en Krispijn. Vanaf 1 juli wordt dit uitgebreid naar heel Dordt. "Met het project krijgen we inwoners met een betalingsachterstand al vroeg in beeld en kan de gemeente op tijd hulp aanbieden waardoor veel problemen en kosten voorkomen kunnen worden", legt wethouder Peter Heijkoop uit.

Wanneer iemand een betalingsachterstand heeft in de huur, de zorgverzekering of het waterbedrijf ontvangt de gemeente een melding van één van de signaalpartners; Coöperatie VGZ, Zilveren Kruis, Evides Waterbedrijf en Trivire. Vanaf juli 2020 komt Gemeentebelastingen erbij.

Het stedelijk vroegsignaleringsteam van het Sociaal Wijkteam neemt dan contact op met de inwoner. Dit betekent dat de medewerkers contact zoeken met inwoners, zonder dat zij zelf aan de bel hebben getrokken. Samen kijken ze naar wat er nodig is om de betalingsachterstand onder controle te krijgen.

Het project is onderdeel van het programma ‘Samen tegen Armoede’ dat de gemeente samen met kerken en andere maatschappelijke partners in de stad heeft opgesteld om armoede en schulden te bestrijden.

Item: 12 februari 2020

Lees ook

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.