gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil inwoners met schulden eerder in beeld krijgen

3a814dff5056ac1f0b29bde30ebd70b1

Het project 'Vroeg Eropaf', dat mensen met een beginnende betalingsachterstand hulp biedt, wordt uitgebreid. De gemeente hechten hier veel belang aan omdat na de zomer een golf van hulpvragen van mensen met schulden wordt verwacht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Nu loopt het project alleen nog in Crabbehof, Wielwijk en Krispijn. Vanaf 1 juli wordt dit uitgebreid naar heel Dordt. "Met het project krijgen we inwoners met een betalingsachterstand al vroeg in beeld en kan de gemeente op tijd hulp aanbieden waardoor veel problemen en kosten voorkomen kunnen worden", legt wethouder Peter Heijkoop uit.

Wanneer iemand een betalingsachterstand heeft in de huur, de zorgverzekering of het waterbedrijf ontvangt de gemeente een melding van één van de signaalpartners; Coöperatie VGZ, Zilveren Kruis, Evides Waterbedrijf en Trivire. Vanaf juli 2020 komt Gemeentebelastingen erbij.

Het stedelijk vroegsignaleringsteam van het Sociaal Wijkteam neemt dan contact op met de inwoner. Dit betekent dat de medewerkers contact zoeken met inwoners, zonder dat zij zelf aan de bel hebben getrokken. Samen kijken ze naar wat er nodig is om de betalingsachterstand onder controle te krijgen.

Het project is onderdeel van het programma ‘Samen tegen Armoede’ dat de gemeente samen met kerken en andere maatschappelijke partners in de stad heeft opgesteld om armoede en schulden te bestrijden.

Item: 12 februari 2020

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.