gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil populieren Wantijpark vervangen

Zes populieren in het Wantijpark zijn zo groot geworden dat ze in de zomer gevaar kunnen opleveren voor bezoekers van het park. De gemeente vraagt daarom voor deze bomen een kapvergunning aan. Als de kap doorgaat, worden de bomen wel vervangen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De grote takken van de populieren zijn zo zwaar dat die ervoor kunnen zorgen dat de bomen bezwijken onder hun eigen gewicht. Ook bestaat er volgens de gemeente een risico op zogenaamde ‘summerdrop’: de toestand waarin bomen op warme dagen meer vocht opnemen dan ze kunnen verdampen. Hierdoor worden grote takken instabiel en kunnen ze uit de boom vallen. Snoeien is volgens de gemeente geen oplossing. De takken  zijn zo dik dat er dan grote zaagwonden ontstaan die niet meer genezen.

De kap begint op z'n vroegst in juni en duurt naar verwachting twee dagen. Belanghebbenden kunnen bezwaar maken. De gevelde bomen zullen worden vervangen.


Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.