gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil snel af van pollers in binnenstad

6dba924947a38971bb5a89ea342a2bd4

Het stadsbestuur belooft haast te maken met de afschaffing van de gehate pollers in de binnenstad. Wethouder Rik van der Linden wil binnen enkele maanden een voorstel naar de gemeenteraad sturen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat is geen moment te vroeg, vinden de winkeliers in de binnenstad. De gehate paaltjes die de grond uitkomen om de straten autoluw te houden zorgen voor veel schade en oponthoud.

De gemeente heeft in het eerste half jaar dertien ongelukken met pollers geteld, drie meer dan in heel vorig jaar. Maar de eigenaresse van een feestwinkel ziet het bijna dagelijks misgaan bij de poller in de Visstraat.

Ze vertelt tegen RTV Rijnmond dat het vaak gebeurt dat er één auto over de poller is gereden en dat de automobilist erachter denkt dat-ie zonder wachten ook kan doorrijden. Maar dan komt onverbiddelijk de poller omhoog.

Camerasysteem

De coalitie van Beter voor Dordt, CDA, VVD en CU/SGP erkent de problemen. Al bij het aantreden spraken de partijen af dat de pollers zouden verdwijnen. In plaats daarvan zou er een camerasysteem moeten komen, vinden de partijen. De camera's moeten registreren wie door mag rijden en wie niet. Wie onbevoegd de stad binnenrijdt, krijgt een bon thuisgestuurd.

De gemeenteraad moet uiteindelijk beslissen over de komst van de camera's. Het is voor Van der Linden geen optie om, tot het besluit is genomen, de pollers zo lang uit te schakelen.

"We hebben een mooie historische binnenstad en dat willen we graag zo houden. De pollers zijn nodig auto's uit de straten te houden. Als er teveel verkeer is, kan er schade ontstaan aan de kwetsbare gebouwen in de stad."

(Foto: RTV Rijnmond)

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.