gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil snel af van pollers in binnenstad

6dba924947a38971bb5a89ea342a2bd4

Het stadsbestuur belooft haast te maken met de afschaffing van de gehate pollers in de binnenstad. Wethouder Rik van der Linden wil binnen enkele maanden een voorstel naar de gemeenteraad sturen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat is geen moment te vroeg, vinden de winkeliers in de binnenstad. De gehate paaltjes die de grond uitkomen om de straten autoluw te houden zorgen voor veel schade en oponthoud.

De gemeente heeft in het eerste half jaar dertien ongelukken met pollers geteld, drie meer dan in heel vorig jaar. Maar de eigenaresse van een feestwinkel ziet het bijna dagelijks misgaan bij de poller in de Visstraat.

Ze vertelt tegen RTV Rijnmond dat het vaak gebeurt dat er één auto over de poller is gereden en dat de automobilist erachter denkt dat-ie zonder wachten ook kan doorrijden. Maar dan komt onverbiddelijk de poller omhoog.

Camerasysteem

De coalitie van Beter voor Dordt, CDA, VVD en CU/SGP erkent de problemen. Al bij het aantreden spraken de partijen af dat de pollers zouden verdwijnen. In plaats daarvan zou er een camerasysteem moeten komen, vinden de partijen. De camera's moeten registreren wie door mag rijden en wie niet. Wie onbevoegd de stad binnenrijdt, krijgt een bon thuisgestuurd.

De gemeenteraad moet uiteindelijk beslissen over de komst van de camera's. Het is voor Van der Linden geen optie om, tot het besluit is genomen, de pollers zo lang uit te schakelen.

"We hebben een mooie historische binnenstad en dat willen we graag zo houden. De pollers zijn nodig auto's uit de straten te houden. Als er teveel verkeer is, kan er schade ontstaan aan de kwetsbare gebouwen in de stad."

(Foto: RTV Rijnmond)

Lees ook

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.