gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil snel af van pollers in binnenstad

6dba924947a38971bb5a89ea342a2bd4

Het stadsbestuur belooft haast te maken met de afschaffing van de gehate pollers in de binnenstad. Wethouder Rik van der Linden wil binnen enkele maanden een voorstel naar de gemeenteraad sturen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat is geen moment te vroeg, vinden de winkeliers in de binnenstad. De gehate paaltjes die de grond uitkomen om de straten autoluw te houden zorgen voor veel schade en oponthoud.

De gemeente heeft in het eerste half jaar dertien ongelukken met pollers geteld, drie meer dan in heel vorig jaar. Maar de eigenaresse van een feestwinkel ziet het bijna dagelijks misgaan bij de poller in de Visstraat.

Ze vertelt tegen RTV Rijnmond dat het vaak gebeurt dat er één auto over de poller is gereden en dat de automobilist erachter denkt dat-ie zonder wachten ook kan doorrijden. Maar dan komt onverbiddelijk de poller omhoog.

Camerasysteem

De coalitie van Beter voor Dordt, CDA, VVD en CU/SGP erkent de problemen. Al bij het aantreden spraken de partijen af dat de pollers zouden verdwijnen. In plaats daarvan zou er een camerasysteem moeten komen, vinden de partijen. De camera's moeten registreren wie door mag rijden en wie niet. Wie onbevoegd de stad binnenrijdt, krijgt een bon thuisgestuurd.

De gemeenteraad moet uiteindelijk beslissen over de komst van de camera's. Het is voor Van der Linden geen optie om, tot het besluit is genomen, de pollers zo lang uit te schakelen.

"We hebben een mooie historische binnenstad en dat willen we graag zo houden. De pollers zijn nodig auto's uit de straten te houden. Als er teveel verkeer is, kan er schade ontstaan aan de kwetsbare gebouwen in de stad."

(Foto: RTV Rijnmond)

Lees ook

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.