gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil snel af van pollers in binnenstad

6dba924947a38971bb5a89ea342a2bd4

Het stadsbestuur belooft haast te maken met de afschaffing van de gehate pollers in de binnenstad. Wethouder Rik van der Linden wil binnen enkele maanden een voorstel naar de gemeenteraad sturen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat is geen moment te vroeg, vinden de winkeliers in de binnenstad. De gehate paaltjes die de grond uitkomen om de straten autoluw te houden zorgen voor veel schade en oponthoud.

De gemeente heeft in het eerste half jaar dertien ongelukken met pollers geteld, drie meer dan in heel vorig jaar. Maar de eigenaresse van een feestwinkel ziet het bijna dagelijks misgaan bij de poller in de Visstraat.

Ze vertelt tegen RTV Rijnmond dat het vaak gebeurt dat er één auto over de poller is gereden en dat de automobilist erachter denkt dat-ie zonder wachten ook kan doorrijden. Maar dan komt onverbiddelijk de poller omhoog.

Camerasysteem

De coalitie van Beter voor Dordt, CDA, VVD en CU/SGP erkent de problemen. Al bij het aantreden spraken de partijen af dat de pollers zouden verdwijnen. In plaats daarvan zou er een camerasysteem moeten komen, vinden de partijen. De camera's moeten registreren wie door mag rijden en wie niet. Wie onbevoegd de stad binnenrijdt, krijgt een bon thuisgestuurd.

De gemeenteraad moet uiteindelijk beslissen over de komst van de camera's. Het is voor Van der Linden geen optie om, tot het besluit is genomen, de pollers zo lang uit te schakelen.

"We hebben een mooie historische binnenstad en dat willen we graag zo houden. De pollers zijn nodig auto's uit de straten te houden. Als er teveel verkeer is, kan er schade ontstaan aan de kwetsbare gebouwen in de stad."

(Foto: RTV Rijnmond)

Lees ook

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.