gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente wil snel veel huizen bijbouwen

20310064c91f3dc3b2ceee5e6e3046fd

De gemeente trekt de portemonnee om meer en sneller te bouwen in de stad. Wethouder Piet Sleeking legt eenmalig dertig miljoen euro op tafel om ervoor te zorgen dat jongeren in Dordrecht kunnen blijven wonen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente wil de komende vier jaar vierduizend nieuwe woningen bouwen, zo is bekend gemaakt tijdens de presentatie van de begroting van de stad. De huizen komen onder meer aan het Admiraalsplein, de Patersweg en de Stadswerven.

Om daar snel mee aan de slag te gaan, trekt de gemeente dus eenmalig een groot bedrag uit. De groei is noodzakelijk, zegt Burgemeester Wouter Kolff. "Krimp tast de voorzieningen aan."

Veel van wat er in de begroting staat, is afkomstig uit het collegeakkoord. Zo is herhaald dat er vierduizend banen bij moeten komen in de stad. Dat betekent investeringen in het Leerpark, waarvan de opleidingen goed moeten aansluiten op de vraag naar technici en zorgpersoneel.

Uit de begroting blijkt verder dat Dordrecht jaarlijks zes miljoen euro uittrekt voor nieuw beleid. Er gaat een miljoen extra naar armoedebestrijding. Met het geld wil de gemeente sneller Dordtenaren in beeld krijgen die in de financiële problemen zitten.

Station

Dordrecht wil daarnaast dat het Leerpark een NS station krijgt en reserveert daar vijf miljoen euro voor. De komende tijd staat er onderhoud gepland aan Dordrecht Zuid. Als het aan de gemeente ligt wordt die halte verplaatst. Verder wil Dordrecht de intercity's terug.

Een ander plan dat al was gepresenteerd tijdens het coalitieakkoord en dat nu is herhaald is de vervanging van de pollers in de binnenstad door een systeem met camera's. Ook de introductie van een Dordtpas was al aangekondigd. Met die pas moet iedereen vanaf 2020 gebruik kunnen maken van culturele, recreatieve en sportieve voorzieningen.


Evenementen

Tot slot zet de stad in op kleine en grote evenementen. Zo herdenkt de stad het komende half jaar 400 jaar Dordtse Synode, The Passion komt in 2019 naar Dordrecht en in 2020 viert de stad dat het 800 jaar geleden stadsrechten kreeg.

Er wordt 50 mille uitgetrokken voor de veiligheid bij evenementen. Organisatoren daarvan klagen al jaren dat ze aan steeds strengere eisen moeten voldoen en daar ook nog de rekening voor krijgen. Dat leed wil wethouder Maarten Burggraaf verzachten.


Lees ook

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.