gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente zoekt oudste huis van Dordrecht

d1fdb9bfd325d2eedc58a7210b76d063

Dit jaar heeft Dordrecht 800 jaar stadsrechten. Daarom is de gemeente op zoek naar het oudste huis van de stad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Bouwhistoricus Christine Weijs legt uit: “We denken natuurlijk allemaal dat ‘t Zeepaert (1495) in de Wijnstraat het oudste pand van de stad is, maar we hebben aanwijzingen dat er wel oudere panden moeten zijn.” Hiermee doelt ze op het oudste huis, want van panden als de Grote Kerk of het Stadhuis is al voldoende bekend.


Door middel van houtonderzoek en een oproep aan alle Dordtenaren met een oud huis hoopt de gemeente huizen op te sporen die ouder zijn dan ‘t Zeepaert. “Er is vrij weinig bekend over oude huizen in de binnenstad. Ook als ze geen monumentstatus hebben of een latere datering hebben, kan de binnenkant wel ouder zijn.”


Christine Weijs wil graag Dordtenaren spreken die willen weten hoe oud hun huis echt is. Contact opnemen kan via

Lees ook

nk20261106NKS04945

Puntje voor FC Dordrecht: doelpuntloos duel met NAC na onstuimige dag

Na teleurstellende weken heeft FC Dordrecht weer eens een puntje gepakt in de Keuken Kampioen Divisie. Na een beladen dag eindigde het thuisduel met NAC Breda doelpuntloos: 0-0. Dat was voor de ploeg van Paul Nuijten het maximaal haalbare.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.