gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente zoekt oudste huis van Dordrecht

d1fdb9bfd325d2eedc58a7210b76d063

Dit jaar heeft Dordrecht 800 jaar stadsrechten. Daarom is de gemeente op zoek naar het oudste huis van de stad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Bouwhistoricus Christine Weijs legt uit: “We denken natuurlijk allemaal dat ‘t Zeepaert (1495) in de Wijnstraat het oudste pand van de stad is, maar we hebben aanwijzingen dat er wel oudere panden moeten zijn.” Hiermee doelt ze op het oudste huis, want van panden als de Grote Kerk of het Stadhuis is al voldoende bekend.


Door middel van houtonderzoek en een oproep aan alle Dordtenaren met een oud huis hoopt de gemeente huizen op te sporen die ouder zijn dan ‘t Zeepaert. “Er is vrij weinig bekend over oude huizen in de binnenstad. Ook als ze geen monumentstatus hebben of een latere datering hebben, kan de binnenkant wel ouder zijn.”


Christine Weijs wil graag Dordtenaren spreken die willen weten hoe oud hun huis echt is. Contact opnemen kan via

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.