gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente zoekt oudste huis van Dordrecht

d1fdb9bfd325d2eedc58a7210b76d063.jpg

Dit jaar heeft Dordrecht 800 jaar stadsrechten. Daarom is de gemeente op zoek naar het oudste huis van de stad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Bouwhistoricus Christine Weijs legt uit: “We denken natuurlijk allemaal dat ‘t Zeepaert (1495) in de Wijnstraat het oudste pand van de stad is, maar we hebben aanwijzingen dat er wel oudere panden moeten zijn.” Hiermee doelt ze op het oudste huis, want van panden als de Grote Kerk of het Stadhuis is al voldoende bekend.


Door middel van houtonderzoek en een oproep aan alle Dordtenaren met een oud huis hoopt de gemeente huizen op te sporen die ouder zijn dan ‘t Zeepaert. “Er is vrij weinig bekend over oude huizen in de binnenstad. Ook als ze geen monumentstatus hebben of een latere datering hebben, kan de binnenkant wel ouder zijn.”


Christine Weijs wil graag Dordtenaren spreken die willen weten hoe oud hun huis echt is. Contact opnemen kan via

Lees ook

stembureauraadslid.png

gemeenteraad

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.