gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

30b4b64b9dd58a39312b073622d992ef.jpg

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogelijk te maken. Volgens raadslid Frans-Bauke van der Meer loopt de groei “veel te langzaam” en laat de gemeente “te veel aan de markt over”. Dit alles na berichtgeving van deze streekomroep.

Tristan Kans |  | Aangepast op
In 2023 tekenden de gemeente Dordrecht, MyWheels en Greenwheels een convenant met ambitieuze doelen: 200 deelauto’s in 2025 en 400 in 2030. In werkelijkheid staan er nu, eind 2025, slechts 32 deelauto’s in de stad. Dat bevestigt ook de gemeente.

“Er is een heleboel te doen. Er zijn op dit moment maar 32 plekken gerealiseerd, terwijl er 200 zouden moeten zijn”, zegt Van der Meer. “Het gaat veel te langzaam. Het college moet proactiever in gesprek met aanbieders en zorgen dat er meer locaties komen, ook in de buitenwijken.”

Tarieven en vergunningen
Volgens deelvervoerder MyWheels ligt een deel van de oorzaak bij de gemeente. Door een vergunningenstop en hoge tarieven zouden nieuwe deelauto’s moeilijk geplaatst kunnen worden.

Citymanager bij dat bedrijf Bas van der Kolk legde eerder uit: “We betalen in Dordrecht 28 euro per maand voor een vergunning, terwijl dat in Eindhoven bijvoorbeeld maar 7,50 euro is. Bovendien is er in de binnenstad geen vaste parkeerplek voor deelauto’s, terwijl daar juist de meeste vraag is.”

Volgens wethouder Rik van der Linden is er in het jaar 2023 gekeken welke prijs ze aan de deelmobiliteit hangen. “Als je kijkt naar de steden waar deze faciliteit in opkomst is, zijn we inderdaad niet de goedkoopste, maar zeker ook niet de duurste”, vertelt hij.

Daarnaast is het volgens hem lastig om parkeerplekken voor deelauto’s te reserveren in de binnenstad door oude gebouwen en -straatpatronen. “We proberen deelmobiliteit ruimte te geven voor ontwikkeling in de stad, maar ondertussen willen we ook meer ruimte voor groen, terrasjes en parkeerplekken”, aldus de wethouder. “Er is heel weinig vrije ruimte. De binnenstad is vol”.

MyWheels noemt het gestelde doel van 200 auto’s voorlopig “onhaalbaar”. Greenwheels, de grootste aanbieder met ruim twintig auto’s in Dordrecht, ziet de situatie net iets positiever en zegt “goed contact met de gemeente” te hebben.

‘De winst is voor iedereen’
Van der Meer benadrukt dat het stimuleren van deelauto’s niet alleen goed is voor de bereikbaarheid, maar ook voor klimaat en leefbaarheid in de stad. “We willen groeien als stad. Deelauto’s nemen minder ruimte in, zorgen voor schonere lucht en kunnen het autobezit goedkoper maken voor inwoners die niet dagelijks een auto nodig hebben”, legt hij uit.

Volgens de GroenLinks-politicus is er vooral in de buitenwijken nog veel winst te behalen. “Daar zijn nauwelijks plekken voor deelauto’s, terwijl dat juist gebieden zijn waar veel mensen af en toe een auto nodig hebben. Dat kan het college beter organiseren.”

Lees ook

de buuf

Deelcafé de Buuf dreigt kopje onder te gaan: 'Het zal voor heel veel mensen tegenvallen'

Deelcafé De Buuf in Hendrik-Ido-Ambacht dreigt kopje onder te gaan. Eigenaren Jan-Anne en Evelyn betalen het café met hun eigen pensioengeld, maar dat gaat niet veel langer. Nu hebben ze de gemeente benaderd voor subsidie, én om te worden erkend als welzijnswerk.

fotopersburobusink.jpg

Wapens, helmen en legertenten: enorme voorraad materiaal van defensie gevonden in woning

Bij een inval aan de Bilderdijkstraat in Zwijndrecht is maandagochtend een grote hoeveelheid militaire spullen en geld gevonden. Het gaat onder meer om een voorraad aan wapens, helmen en legertenten. De politie denkt dat het grotendeels om gestolen spullen gaat. De bewoner van het adres, een medewerker van Defensie, is aangehouden.

conflictofcoalitie.jpg

Maandag op TV Dordrecht: ‘Conflict of Coalitie’

Deze maandag geen Rijnmond Lokaal: onze regionale samenwerkingspartner maakte in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag een serie speciale programma's onder de naam 'Conflict of Coalitie'. Op TV Dordrecht is deze maandag de uitzending over Dordrecht te zien.

sligoed.jpg

Flinke klus op komst: de plannen van deze partijen voor Sliedrecht-Noord

In Sliedrecht leven vergevorderde plannen voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Maar over de invulling ervan verschillen sommige politieke partijen van mening, blijkt uit hun verkiezingsprogramma's.

voorcorradooooo.png

Vrouw die in het water sprong pleegde even eerder winkeldiefstal

De vrouw die afgelopen dinsdag uit het water bij de Sint Jorisbrug werd gehaald, wordt verdacht van diefstal bij een speelgoedwinkel. Dat laat de politie weten.

Politie in de buurt na overval op tankstation

Twee mannen op de vlucht na overval

Een eetgelegenheid in de Dordtse wijk Sterrenburg is zondagavond overvallen. Twee mannen zijn er met een buit vandoor gegaan, meldt de politie.