gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenten Zuid-Holland Zuid zijn geldtekort jeugdhulp zat

90f4e97c9e03c8d11f056d5fd5dd1383

De 17 gemeenten in Zuid-Holland Zuid luiden bij het Rijk de noodklok over toenemende kosten en de toegenomen vraag naar jeugdhulp.Alleen al in 2018 wordt er 11,6 miljoen euro extra geïnvesteerd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In een brandbrief aan minister De Jonge van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) doen de gemeenten een oproep om te komen met maatregelen die de financiële tekorten in de regio verlichten.


“De grens is voor ons inmiddels ruim overschreden", stelt regionaal portefeuillehouder Jeugd ZHZ Jolande de Witte in de brief. Vanaf 2015 hebben de gemeenten tot nu toe al 17,5 miljoen euro extra geïnvesteerd.

De staat heeft de afgelopen jaren voor Zuid-Holland Zuid alleen al 51,1 miljoen euro bezuinigd. In de brief schrijven de gemeente dat geld tekort het probleem niet kan zijn. "Uit de de media blijkt dat het Ministerie van VWS in 2016 1,8 miljard euro en in 2017 zelfs 2,5 miljard euro op de begroting heeft overgehouden."

Er loopt nog een onderzoek van de VNG naar de toegenomen vraag en kosten naar jeugdhulp. “Wij verwachten van de minister een antwoord dat eraan bijdraagt dat er in onze regio geen enkel kind tussen wal en schip valt en gemeenten voldoende financiën voor de jeugdhulp ontvangen”, schrijft De Witte.

Lees ook

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.