gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad: 17 miljoen voor vervanging gymzalen basisonderwijs is te veel

5d144d831bd13da6452e8d10571eb2f3

15 gymzalen voor het basisonderwijs in Dordt zijn toe aan vervanging. De gebouwen zijn boekhoudkundig of bouwtechnisch zijn afgeschreven. Dat gaat de gemeente 17 miljoen euro kosten, maar dinsdagavond werd tijdens de commissievergadering duidelijk dat de gemeenteraad het daar niet mee eens is. Zij vinden dit veel te veel geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Is al die herbouw wel noodzakelijk?", vraagt Marc Merx, fractievoorzitter van de VVD. "Veel gymzalen hebben een bezetting van minder dan 50 procent. De gemeente gaat bij een aantal hallen voor leegstand bouwen, is dat wel verstandig?"

Volgens onderwijswethouder Peter Heijkoop kloppen die cijfers niet. De gegeven procenten gaan puur om het gebruik door basisscholen. "Gymzalen worden nog door tal van andere doeleinden gebruikt. Denk aan fysio, denk aan particulieren die een potje willen zaalvoetballen, denk aan de kinderopvang, denk aan zorginstellingen, denk aan sportverenigingen. Die zalen worden voor veel meer gebruikt dan onderwijs alleen, dat scheelt tientallen procenten."

Heijkoop erkent dat dit duidelijker in de stukken omschreven had kunnen zijn. Dat de vervanging van de sportlocaties zo duur is, komt deels doordat de norm is dat elke basisschool op een kilometer loopafstand een gymzaal moet hebben.

"Bij die 1000 meter wordt over lopen gesproken", stelt Merx. "Wat nou als die kinderen een keer met de fiets gaan. Dan ben je veel sneller en kan je een veel grotere afstand overbruggen. Denk eens creatief, staar je niet blind op die 1000 meter."

Heijkoop wil die norm alleen niet loslaten. "Als je daar aan gaat tornen, dan ben je meer aan de wandel dan dat je daadwerkelijk aan het gymen bent. Dat is de overweging waarom we aan de kilometer willen vasthouden."

Wel zegt de wethouder toe om te kijken of de vervanging goedkoper gerealiseerd kan worden. Tijdens de bespreking van de kadernota door de gemeenteraad in juli wordt bekend hoe et geld voor de vervanging van de gymzalen wordt gerealiseerd. &t=35s

Lees ook

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.