gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad: 17 miljoen voor vervanging gymzalen basisonderwijs is te veel

5d144d831bd13da6452e8d10571eb2f3

15 gymzalen voor het basisonderwijs in Dordt zijn toe aan vervanging. De gebouwen zijn boekhoudkundig of bouwtechnisch zijn afgeschreven. Dat gaat de gemeente 17 miljoen euro kosten, maar dinsdagavond werd tijdens de commissievergadering duidelijk dat de gemeenteraad het daar niet mee eens is. Zij vinden dit veel te veel geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Is al die herbouw wel noodzakelijk?", vraagt Marc Merx, fractievoorzitter van de VVD. "Veel gymzalen hebben een bezetting van minder dan 50 procent. De gemeente gaat bij een aantal hallen voor leegstand bouwen, is dat wel verstandig?"

Volgens onderwijswethouder Peter Heijkoop kloppen die cijfers niet. De gegeven procenten gaan puur om het gebruik door basisscholen. "Gymzalen worden nog door tal van andere doeleinden gebruikt. Denk aan fysio, denk aan particulieren die een potje willen zaalvoetballen, denk aan de kinderopvang, denk aan zorginstellingen, denk aan sportverenigingen. Die zalen worden voor veel meer gebruikt dan onderwijs alleen, dat scheelt tientallen procenten."

Heijkoop erkent dat dit duidelijker in de stukken omschreven had kunnen zijn. Dat de vervanging van de sportlocaties zo duur is, komt deels doordat de norm is dat elke basisschool op een kilometer loopafstand een gymzaal moet hebben.

"Bij die 1000 meter wordt over lopen gesproken", stelt Merx. "Wat nou als die kinderen een keer met de fiets gaan. Dan ben je veel sneller en kan je een veel grotere afstand overbruggen. Denk eens creatief, staar je niet blind op die 1000 meter."

Heijkoop wil die norm alleen niet loslaten. "Als je daar aan gaat tornen, dan ben je meer aan de wandel dan dat je daadwerkelijk aan het gymen bent. Dat is de overweging waarom we aan de kilometer willen vasthouden."

Wel zegt de wethouder toe om te kijken of de vervanging goedkoper gerealiseerd kan worden. Tijdens de bespreking van de kadernota door de gemeenteraad in juli wordt bekend hoe et geld voor de vervanging van de gymzalen wordt gerealiseerd. &t=35s

Lees ook

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.