gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad: 17 miljoen voor vervanging gymzalen basisonderwijs is te veel

5d144d831bd13da6452e8d10571eb2f3

15 gymzalen voor het basisonderwijs in Dordt zijn toe aan vervanging. De gebouwen zijn boekhoudkundig of bouwtechnisch zijn afgeschreven. Dat gaat de gemeente 17 miljoen euro kosten, maar dinsdagavond werd tijdens de commissievergadering duidelijk dat de gemeenteraad het daar niet mee eens is. Zij vinden dit veel te veel geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Is al die herbouw wel noodzakelijk?", vraagt Marc Merx, fractievoorzitter van de VVD. "Veel gymzalen hebben een bezetting van minder dan 50 procent. De gemeente gaat bij een aantal hallen voor leegstand bouwen, is dat wel verstandig?"

Volgens onderwijswethouder Peter Heijkoop kloppen die cijfers niet. De gegeven procenten gaan puur om het gebruik door basisscholen. "Gymzalen worden nog door tal van andere doeleinden gebruikt. Denk aan fysio, denk aan particulieren die een potje willen zaalvoetballen, denk aan de kinderopvang, denk aan zorginstellingen, denk aan sportverenigingen. Die zalen worden voor veel meer gebruikt dan onderwijs alleen, dat scheelt tientallen procenten."

Heijkoop erkent dat dit duidelijker in de stukken omschreven had kunnen zijn. Dat de vervanging van de sportlocaties zo duur is, komt deels doordat de norm is dat elke basisschool op een kilometer loopafstand een gymzaal moet hebben.

"Bij die 1000 meter wordt over lopen gesproken", stelt Merx. "Wat nou als die kinderen een keer met de fiets gaan. Dan ben je veel sneller en kan je een veel grotere afstand overbruggen. Denk eens creatief, staar je niet blind op die 1000 meter."

Heijkoop wil die norm alleen niet loslaten. "Als je daar aan gaat tornen, dan ben je meer aan de wandel dan dat je daadwerkelijk aan het gymen bent. Dat is de overweging waarom we aan de kilometer willen vasthouden."

Wel zegt de wethouder toe om te kijken of de vervanging goedkoper gerealiseerd kan worden. Tijdens de bespreking van de kadernota door de gemeenteraad in juli wordt bekend hoe et geld voor de vervanging van de gymzalen wordt gerealiseerd. &t=35s

Lees ook

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.