gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad: 17 miljoen voor vervanging gymzalen basisonderwijs is te veel

5d144d831bd13da6452e8d10571eb2f3

15 gymzalen voor het basisonderwijs in Dordt zijn toe aan vervanging. De gebouwen zijn boekhoudkundig of bouwtechnisch zijn afgeschreven. Dat gaat de gemeente 17 miljoen euro kosten, maar dinsdagavond werd tijdens de commissievergadering duidelijk dat de gemeenteraad het daar niet mee eens is. Zij vinden dit veel te veel geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Is al die herbouw wel noodzakelijk?", vraagt Marc Merx, fractievoorzitter van de VVD. "Veel gymzalen hebben een bezetting van minder dan 50 procent. De gemeente gaat bij een aantal hallen voor leegstand bouwen, is dat wel verstandig?"

Volgens onderwijswethouder Peter Heijkoop kloppen die cijfers niet. De gegeven procenten gaan puur om het gebruik door basisscholen. "Gymzalen worden nog door tal van andere doeleinden gebruikt. Denk aan fysio, denk aan particulieren die een potje willen zaalvoetballen, denk aan de kinderopvang, denk aan zorginstellingen, denk aan sportverenigingen. Die zalen worden voor veel meer gebruikt dan onderwijs alleen, dat scheelt tientallen procenten."

Heijkoop erkent dat dit duidelijker in de stukken omschreven had kunnen zijn. Dat de vervanging van de sportlocaties zo duur is, komt deels doordat de norm is dat elke basisschool op een kilometer loopafstand een gymzaal moet hebben.

"Bij die 1000 meter wordt over lopen gesproken", stelt Merx. "Wat nou als die kinderen een keer met de fiets gaan. Dan ben je veel sneller en kan je een veel grotere afstand overbruggen. Denk eens creatief, staar je niet blind op die 1000 meter."

Heijkoop wil die norm alleen niet loslaten. "Als je daar aan gaat tornen, dan ben je meer aan de wandel dan dat je daadwerkelijk aan het gymen bent. Dat is de overweging waarom we aan de kilometer willen vasthouden."

Wel zegt de wethouder toe om te kijken of de vervanging goedkoper gerealiseerd kan worden. Tijdens de bespreking van de kadernota door de gemeenteraad in juli wordt bekend hoe et geld voor de vervanging van de gymzalen wordt gerealiseerd. &t=35s

Lees ook

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”