Dordrecht, Netherlands

Gemeenteraad na maanden dinsdag weer fysiek bijeen

Nu de corona-besmettingen ook in onze regio hard teruglopen, heeft de gemeenteraad besloten weer fysiek te vergaderen. Tenminste, als het gaat om de maandelijkste bijeenkomsten in het Stadhuis.
Marjolein Vos | 22 juni 2021 13:30 | Aangepast op 22 juni 2021 13:30
De commissievergaderingen worden nog wel digitaal gehouden. Dinsdagmiddag staat een belangrijke bijeenkomst op het programma: de kadernota wordt behandeld.

"Het is een verademing", zegt raadslid Kitty Kruger van GroenLinks. Het vergaderen gaat, denk zij, wel weer veranderen. "Je ziet mensen weer in het echt. Ik kan nu makkelijker zien of iemand bijvoorbeeld geïrriteerd raakt. En er is meer ruimte voor discussie. Tijdens een digitale vergadering wacht iedereen toch meer op z'n beurt," licht Kruger toe.


Sinds 5 oktober hebben de raadsleden thuis gezeten en werd er digitaal overlegd. Voorlopig gelden de fysieke bijeenkomsten alleen voor de vergadering van de gemeenteraad. Met uitzondering van de bespreking van de Grote Projecten. Daarvoor komt de raad wel bijeen op 30 juni in het Stadskantoor.


Nog voor ze zelf weer in het Stadhuis plaatsnamen, zegde de raad al toe dat de collega’s uit de Hoeksche Waard op 6 juli gebruik mogen maken van het Dordtse Stadhuis. De behandeling van de Perspectienota staat dan op het programma. De gemeenteraad van de Hoeksche Waard moet uitwijken naar een andere vergaderlocatie dan de raadzaal in Oud-Beijerland om te kunnen voldoen aan de coronamaatregelen. In Dordrecht kunnen niet alleen die maatregelen goed nageleefd worden, maar zijn ook alle noodzakelijke vergadervoorzieningen aanwezig om de live-uitzending te verzorgen.

Pers mag de vergadering nog niet fysiek bijwonen. De gemeenteraadsvergadering is te volgen via


Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...