gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad sceptisch over extra geld voor Sportboulevard

ca6ce55b7f6525b03ad3ed06a042b54e

In de eerste commissievergaderingen van de gemeenteraad na het zomerreces werd er onder meer gediscussieerd over de Sportboulevard. 10 jaar geleden werd het complex gebouwd. Dat kostte toen al 50 miljoen euro. In de afgelopen jaren is er steeds geld gereserveerd voor het onderhoud. Maar dat blijkt nu te weinig. Exploitant Optisport luidt de noodklok.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit een uitgebreid rapport blijkt dat er op tal van plekken in het gebouw problemen zijn; lekkages, roestend metaal en slijtage zijn aan de orde van de dag. En dat kan niet voor het huidige bedrag worden opgelost.

Er moet dus meer geld bij: nu om deze problemen op te lossen, maar ook structureel, om dit in de toekomst te voorkomen.

Daarom heeft wethouder Stam nieuwe afspraken gemaakt met Optisport, daarin staat dat er dit jaar bijna 300.000 euro extra zal worden geïnvesteerd. En dat er vanaf 2020 jaarlijks structureel 400.000 euro wordt gereserveerd voor de exploitatie.

De gemeenteraad is over het algemeen sceptisch. "Is dit nu echt genoeg, of komen er nog andere kosten bij?", vraagt Chris van Benschop van GroenLinks zich af. PvdA en CDA maken zich nog meer zorgen over het contract met Optisport dat nog tien jaar loopt. "Moet dat wel doorlopen of nu opengebroken worden, aangezien de huurder zich niet aan de afspraken lijkt te houden", stelt Cor van Verk van de PvdA.

Volgens de wethoder is dat totaal niet aan de orde. "Als gemeente zijn wij eigenaar en dus verantwoordelijk voor de staat van het gebouw. De afgelopen jaren is er slecht 1 procent van de aanschafkosten gereserveerd voor exploitatie en onderhoud en dat moet eigenlijk gewoon 2 procent zijn. In het overleg is duidelijk geworden welke hiaten er zaten in het onderhoud en daar hebben we nu nieuwe afspraken over gemaakt."

Tijdens een komende gemeenteraadsvergadering zal bekend worden of de gemeenteraad instemt met de gereserveerde kosten voor het onderhoud van de Sportboulevard. Wanneer de Sportboulevard op de agenda van de gemeenteraad komt is niet bekend.
d905b04af161e71d7a3375d7a645295c

Lees ook

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.