gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad sceptisch over extra geld voor Sportboulevard

ca6ce55b7f6525b03ad3ed06a042b54e

In de eerste commissievergaderingen van de gemeenteraad na het zomerreces werd er onder meer gediscussieerd over de Sportboulevard. 10 jaar geleden werd het complex gebouwd. Dat kostte toen al 50 miljoen euro. In de afgelopen jaren is er steeds geld gereserveerd voor het onderhoud. Maar dat blijkt nu te weinig. Exploitant Optisport luidt de noodklok.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit een uitgebreid rapport blijkt dat er op tal van plekken in het gebouw problemen zijn; lekkages, roestend metaal en slijtage zijn aan de orde van de dag. En dat kan niet voor het huidige bedrag worden opgelost.

Er moet dus meer geld bij: nu om deze problemen op te lossen, maar ook structureel, om dit in de toekomst te voorkomen.

Daarom heeft wethouder Stam nieuwe afspraken gemaakt met Optisport, daarin staat dat er dit jaar bijna 300.000 euro extra zal worden geïnvesteerd. En dat er vanaf 2020 jaarlijks structureel 400.000 euro wordt gereserveerd voor de exploitatie.

De gemeenteraad is over het algemeen sceptisch. "Is dit nu echt genoeg, of komen er nog andere kosten bij?", vraagt Chris van Benschop van GroenLinks zich af. PvdA en CDA maken zich nog meer zorgen over het contract met Optisport dat nog tien jaar loopt. "Moet dat wel doorlopen of nu opengebroken worden, aangezien de huurder zich niet aan de afspraken lijkt te houden", stelt Cor van Verk van de PvdA.

Volgens de wethoder is dat totaal niet aan de orde. "Als gemeente zijn wij eigenaar en dus verantwoordelijk voor de staat van het gebouw. De afgelopen jaren is er slecht 1 procent van de aanschafkosten gereserveerd voor exploitatie en onderhoud en dat moet eigenlijk gewoon 2 procent zijn. In het overleg is duidelijk geworden welke hiaten er zaten in het onderhoud en daar hebben we nu nieuwe afspraken over gemaakt."

Tijdens een komende gemeenteraadsvergadering zal bekend worden of de gemeenteraad instemt met de gereserveerde kosten voor het onderhoud van de Sportboulevard. Wanneer de Sportboulevard op de agenda van de gemeenteraad komt is niet bekend.
d905b04af161e71d7a3375d7a645295c

Lees ook

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.