gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad sceptisch over extra geld voor Sportboulevard

ca6ce55b7f6525b03ad3ed06a042b54e

In de eerste commissievergaderingen van de gemeenteraad na het zomerreces werd er onder meer gediscussieerd over de Sportboulevard. 10 jaar geleden werd het complex gebouwd. Dat kostte toen al 50 miljoen euro. In de afgelopen jaren is er steeds geld gereserveerd voor het onderhoud. Maar dat blijkt nu te weinig. Exploitant Optisport luidt de noodklok.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit een uitgebreid rapport blijkt dat er op tal van plekken in het gebouw problemen zijn; lekkages, roestend metaal en slijtage zijn aan de orde van de dag. En dat kan niet voor het huidige bedrag worden opgelost.

Er moet dus meer geld bij: nu om deze problemen op te lossen, maar ook structureel, om dit in de toekomst te voorkomen.

Daarom heeft wethouder Stam nieuwe afspraken gemaakt met Optisport, daarin staat dat er dit jaar bijna 300.000 euro extra zal worden geïnvesteerd. En dat er vanaf 2020 jaarlijks structureel 400.000 euro wordt gereserveerd voor de exploitatie.

De gemeenteraad is over het algemeen sceptisch. "Is dit nu echt genoeg, of komen er nog andere kosten bij?", vraagt Chris van Benschop van GroenLinks zich af. PvdA en CDA maken zich nog meer zorgen over het contract met Optisport dat nog tien jaar loopt. "Moet dat wel doorlopen of nu opengebroken worden, aangezien de huurder zich niet aan de afspraken lijkt te houden", stelt Cor van Verk van de PvdA.

Volgens de wethoder is dat totaal niet aan de orde. "Als gemeente zijn wij eigenaar en dus verantwoordelijk voor de staat van het gebouw. De afgelopen jaren is er slecht 1 procent van de aanschafkosten gereserveerd voor exploitatie en onderhoud en dat moet eigenlijk gewoon 2 procent zijn. In het overleg is duidelijk geworden welke hiaten er zaten in het onderhoud en daar hebben we nu nieuwe afspraken over gemaakt."

Tijdens een komende gemeenteraadsvergadering zal bekend worden of de gemeenteraad instemt met de gereserveerde kosten voor het onderhoud van de Sportboulevard. Wanneer de Sportboulevard op de agenda van de gemeenteraad komt is niet bekend.
d905b04af161e71d7a3375d7a645295c

Lees ook

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.