gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad sceptisch over extra geld voor Sportboulevard

ca6ce55b7f6525b03ad3ed06a042b54e

In de eerste commissievergaderingen van de gemeenteraad na het zomerreces werd er onder meer gediscussieerd over de Sportboulevard. 10 jaar geleden werd het complex gebouwd. Dat kostte toen al 50 miljoen euro. In de afgelopen jaren is er steeds geld gereserveerd voor het onderhoud. Maar dat blijkt nu te weinig. Exploitant Optisport luidt de noodklok.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit een uitgebreid rapport blijkt dat er op tal van plekken in het gebouw problemen zijn; lekkages, roestend metaal en slijtage zijn aan de orde van de dag. En dat kan niet voor het huidige bedrag worden opgelost.

Er moet dus meer geld bij: nu om deze problemen op te lossen, maar ook structureel, om dit in de toekomst te voorkomen.

Daarom heeft wethouder Stam nieuwe afspraken gemaakt met Optisport, daarin staat dat er dit jaar bijna 300.000 euro extra zal worden geïnvesteerd. En dat er vanaf 2020 jaarlijks structureel 400.000 euro wordt gereserveerd voor de exploitatie.

De gemeenteraad is over het algemeen sceptisch. "Is dit nu echt genoeg, of komen er nog andere kosten bij?", vraagt Chris van Benschop van GroenLinks zich af. PvdA en CDA maken zich nog meer zorgen over het contract met Optisport dat nog tien jaar loopt. "Moet dat wel doorlopen of nu opengebroken worden, aangezien de huurder zich niet aan de afspraken lijkt te houden", stelt Cor van Verk van de PvdA.

Volgens de wethoder is dat totaal niet aan de orde. "Als gemeente zijn wij eigenaar en dus verantwoordelijk voor de staat van het gebouw. De afgelopen jaren is er slecht 1 procent van de aanschafkosten gereserveerd voor exploitatie en onderhoud en dat moet eigenlijk gewoon 2 procent zijn. In het overleg is duidelijk geworden welke hiaten er zaten in het onderhoud en daar hebben we nu nieuwe afspraken over gemaakt."

Tijdens een komende gemeenteraadsvergadering zal bekend worden of de gemeenteraad instemt met de gereserveerde kosten voor het onderhoud van de Sportboulevard. Wanneer de Sportboulevard op de agenda van de gemeenteraad komt is niet bekend.
d905b04af161e71d7a3375d7a645295c

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.