gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad snijdt in eigen kosten

De Dordtse gemeenteraad wordt voorgesteld de komende jaren ingrijpend te bezuinigen op de eigen kosten. Tot 2018 zal die bezuiniging oplopen tot bijna driehonderdduizend euro per jaar. Het dagelijkse bestuur van de gemeenteraad wil daarmee het goede voorbeeld geven.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht moet vanaf 2018 in totaal 8,7 miljoen euro bespaard hebben in het kader van de zogenaamde Agenda voor de Stad. De totale kosten voor de gemeenteraad bedragen nu jaarlijks drie miljoen euro, inclusief de griffie en de rekenkamercommissie. Het grootste deel van de bezuiniging wordt gehaald door personeel in te leveren bij de griffie en rekenkamer. Het gaat om bijna vier formatieplaatsen. Opvallende bezuiniging is die op het traditionele Nieuwjaarsdiner. Met ingang van volgend jaar moet een fractie dit organiseren zonder ondersteuning van de griffie. De raadsleden betaalden zelf al een aantal jaren voor het diner. Daarnaast wordt ook gestopt met de jaarlijkse Dag van de Democratie. Overigens leveren deze twee posten slechts vijfduizend euro op.

De gemeenteraad besluit op 12 mei over dit voorstel.

Lees ook

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’