gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad snijdt in eigen kosten

De Dordtse gemeenteraad wordt voorgesteld de komende jaren ingrijpend te bezuinigen op de eigen kosten. Tot 2018 zal die bezuiniging oplopen tot bijna driehonderdduizend euro per jaar. Het dagelijkse bestuur van de gemeenteraad wil daarmee het goede voorbeeld geven.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht moet vanaf 2018 in totaal 8,7 miljoen euro bespaard hebben in het kader van de zogenaamde Agenda voor de Stad. De totale kosten voor de gemeenteraad bedragen nu jaarlijks drie miljoen euro, inclusief de griffie en de rekenkamercommissie. Het grootste deel van de bezuiniging wordt gehaald door personeel in te leveren bij de griffie en rekenkamer. Het gaat om bijna vier formatieplaatsen. Opvallende bezuiniging is die op het traditionele Nieuwjaarsdiner. Met ingang van volgend jaar moet een fractie dit organiseren zonder ondersteuning van de griffie. De raadsleden betaalden zelf al een aantal jaren voor het diner. Daarnaast wordt ook gestopt met de jaarlijkse Dag van de Democratie. Overigens leveren deze twee posten slechts vijfduizend euro op.

De gemeenteraad besluit op 12 mei over dit voorstel.

Lees ook

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.