gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad snijdt in eigen kosten

De Dordtse gemeenteraad wordt voorgesteld de komende jaren ingrijpend te bezuinigen op de eigen kosten. Tot 2018 zal die bezuiniging oplopen tot bijna driehonderdduizend euro per jaar. Het dagelijkse bestuur van de gemeenteraad wil daarmee het goede voorbeeld geven.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht moet vanaf 2018 in totaal 8,7 miljoen euro bespaard hebben in het kader van de zogenaamde Agenda voor de Stad. De totale kosten voor de gemeenteraad bedragen nu jaarlijks drie miljoen euro, inclusief de griffie en de rekenkamercommissie. Het grootste deel van de bezuiniging wordt gehaald door personeel in te leveren bij de griffie en rekenkamer. Het gaat om bijna vier formatieplaatsen. Opvallende bezuiniging is die op het traditionele Nieuwjaarsdiner. Met ingang van volgend jaar moet een fractie dit organiseren zonder ondersteuning van de griffie. De raadsleden betaalden zelf al een aantal jaren voor het diner. Daarnaast wordt ook gestopt met de jaarlijkse Dag van de Democratie. Overigens leveren deze twee posten slechts vijfduizend euro op.

De gemeenteraad besluit op 12 mei over dit voorstel.

Lees ook

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

nk2026091893A02326

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.