gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad snijdt in eigen kosten

De Dordtse gemeenteraad wordt voorgesteld de komende jaren ingrijpend te bezuinigen op de eigen kosten. Tot 2018 zal die bezuiniging oplopen tot bijna driehonderdduizend euro per jaar. Het dagelijkse bestuur van de gemeenteraad wil daarmee het goede voorbeeld geven.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht moet vanaf 2018 in totaal 8,7 miljoen euro bespaard hebben in het kader van de zogenaamde Agenda voor de Stad. De totale kosten voor de gemeenteraad bedragen nu jaarlijks drie miljoen euro, inclusief de griffie en de rekenkamercommissie. Het grootste deel van de bezuiniging wordt gehaald door personeel in te leveren bij de griffie en rekenkamer. Het gaat om bijna vier formatieplaatsen. Opvallende bezuiniging is die op het traditionele Nieuwjaarsdiner. Met ingang van volgend jaar moet een fractie dit organiseren zonder ondersteuning van de griffie. De raadsleden betaalden zelf al een aantal jaren voor het diner. Daarnaast wordt ook gestopt met de jaarlijkse Dag van de Democratie. Overigens leveren deze twee posten slechts vijfduizend euro op.

De gemeenteraad besluit op 12 mei over dit voorstel.

Lees ook

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.