gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad snijdt in eigen kosten

De Dordtse gemeenteraad wordt voorgesteld de komende jaren ingrijpend te bezuinigen op de eigen kosten. Tot 2018 zal die bezuiniging oplopen tot bijna driehonderdduizend euro per jaar. Het dagelijkse bestuur van de gemeenteraad wil daarmee het goede voorbeeld geven.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht moet vanaf 2018 in totaal 8,7 miljoen euro bespaard hebben in het kader van de zogenaamde Agenda voor de Stad. De totale kosten voor de gemeenteraad bedragen nu jaarlijks drie miljoen euro, inclusief de griffie en de rekenkamercommissie. Het grootste deel van de bezuiniging wordt gehaald door personeel in te leveren bij de griffie en rekenkamer. Het gaat om bijna vier formatieplaatsen. Opvallende bezuiniging is die op het traditionele Nieuwjaarsdiner. Met ingang van volgend jaar moet een fractie dit organiseren zonder ondersteuning van de griffie. De raadsleden betaalden zelf al een aantal jaren voor het diner. Daarnaast wordt ook gestopt met de jaarlijkse Dag van de Democratie. Overigens leveren deze twee posten slechts vijfduizend euro op.

De gemeenteraad besluit op 12 mei over dit voorstel.

Lees ook

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.