gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert weer in Stadhuis: "Ik werd knettergek van die schermpjes"

71267e6a3325fd45131845f666765d96

Vergaderingen in de gemeenteraad vinden vanaf dinsdag weer in het Stadhuis plaats. "Gelukkig maar", vindt Cor van Verk (PvdA). "Ik werd knettergek van die schermpjes."

Corrado Francke |  | Aangepast op
In februari was het voor het laatst dat de raad fysiek bijeen kwam voor een vergadering. "We hebben er allemaal naar uitgekeken", aldus Chris van Benschop van GroenLinks. "Vooral omdat je elkaar weer kunt aankijken en de non-verbale communicatie ook kunt zien. Ik heb er zin in."

Publiek en pers zijn nog niet welkom, maar kunnen via een livestream meekijken. Een 'kleine aanslag op de democratie', zo is ook burgemeester Kolff zich ervan bewust. "Het belangrijkste is dat de raadsleden er zijn, en dat past net in de ruimte. Zelfs collegeleden kunnen niet aanwezig zijn, behalve als hun onderwerp aan bod komt."

Wethouders blijven in een afzonderlijk kamertje. "We zijn er wel een beetje aan gewend", zegt wethouder Rik van der Linden. "Ik denk dat het wel goed komt."

Lees ook

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.