gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert weer in Stadhuis: "Ik werd knettergek van die schermpjes"

71267e6a3325fd45131845f666765d96

Vergaderingen in de gemeenteraad vinden vanaf dinsdag weer in het Stadhuis plaats. "Gelukkig maar", vindt Cor van Verk (PvdA). "Ik werd knettergek van die schermpjes."

Corrado Francke |  | Aangepast op
In februari was het voor het laatst dat de raad fysiek bijeen kwam voor een vergadering. "We hebben er allemaal naar uitgekeken", aldus Chris van Benschop van GroenLinks. "Vooral omdat je elkaar weer kunt aankijken en de non-verbale communicatie ook kunt zien. Ik heb er zin in."

Publiek en pers zijn nog niet welkom, maar kunnen via een livestream meekijken. Een 'kleine aanslag op de democratie', zo is ook burgemeester Kolff zich ervan bewust. "Het belangrijkste is dat de raadsleden er zijn, en dat past net in de ruimte. Zelfs collegeleden kunnen niet aanwezig zijn, behalve als hun onderwerp aan bod komt."

Wethouders blijven in een afzonderlijk kamertje. "We zijn er wel een beetje aan gewend", zegt wethouder Rik van der Linden. "Ik denk dat het wel goed komt."

Lees ook

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.