gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert weer in Stadhuis: "Ik werd knettergek van die schermpjes"

71267e6a3325fd45131845f666765d96

Vergaderingen in de gemeenteraad vinden vanaf dinsdag weer in het Stadhuis plaats. "Gelukkig maar", vindt Cor van Verk (PvdA). "Ik werd knettergek van die schermpjes."

Corrado Francke |  | Aangepast op
In februari was het voor het laatst dat de raad fysiek bijeen kwam voor een vergadering. "We hebben er allemaal naar uitgekeken", aldus Chris van Benschop van GroenLinks. "Vooral omdat je elkaar weer kunt aankijken en de non-verbale communicatie ook kunt zien. Ik heb er zin in."

Publiek en pers zijn nog niet welkom, maar kunnen via een livestream meekijken. Een 'kleine aanslag op de democratie', zo is ook burgemeester Kolff zich ervan bewust. "Het belangrijkste is dat de raadsleden er zijn, en dat past net in de ruimte. Zelfs collegeleden kunnen niet aanwezig zijn, behalve als hun onderwerp aan bod komt."

Wethouders blijven in een afzonderlijk kamertje. "We zijn er wel een beetje aan gewend", zegt wethouder Rik van der Linden. "Ik denk dat het wel goed komt."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

klaasvandoorndam

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.