gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert weer in Stadhuis: "Ik werd knettergek van die schermpjes"

71267e6a3325fd45131845f666765d96

Vergaderingen in de gemeenteraad vinden vanaf dinsdag weer in het Stadhuis plaats. "Gelukkig maar", vindt Cor van Verk (PvdA). "Ik werd knettergek van die schermpjes."

Corrado Francke |  | Aangepast op
In februari was het voor het laatst dat de raad fysiek bijeen kwam voor een vergadering. "We hebben er allemaal naar uitgekeken", aldus Chris van Benschop van GroenLinks. "Vooral omdat je elkaar weer kunt aankijken en de non-verbale communicatie ook kunt zien. Ik heb er zin in."

Publiek en pers zijn nog niet welkom, maar kunnen via een livestream meekijken. Een 'kleine aanslag op de democratie', zo is ook burgemeester Kolff zich ervan bewust. "Het belangrijkste is dat de raadsleden er zijn, en dat past net in de ruimte. Zelfs collegeleden kunnen niet aanwezig zijn, behalve als hun onderwerp aan bod komt."

Wethouders blijven in een afzonderlijk kamertje. "We zijn er wel een beetje aan gewend", zegt wethouder Rik van der Linden. "Ik denk dat het wel goed komt."

Lees ook

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.