gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil geluidsmetingen N3

36f1784d86c0137f098deb3dbd51171e

De gemeente Dordrecht moet zelf geluidsmetingen uitvoeren rondom de randweg N3, omdat Rijkswaterstaat dat niet wil doen. Dat staat in een motie van Beter voor Dordt, die ondersteund wordt door een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad.De motie is woensdagmiddag ingediend, tijdens de eerste digitale raadsvergadering in Dordrecht. Door toenemende verkeersdruk op de N3, die de A15 en en A16 met elkaar verbindt, is ook de geluidsproductie van de weg toegenomen. Vanuit Dordtse wijken als Sterrenburg, Dubbeldam, Wilgenwende en recent nog Oudelandshoek klagen bewoners over geluidsoverlast. Rijkswaterstaat zegt dat het geluid onder de wettelijke norm blijft, maar beloofde wel geluidsarmer asfalt.Twijfels over reductieRaadslid Osman Soy (Beter voor Dordt) gelooft net als bewoners van Oudelandshoek niet dat dat veel gaat helpen. "Er wordt gesproken over een reductie van anderhalve decibel. Ik ben geen deskundige, maar ik vraag me af of dat echt scheelt." Verkeerswethouder Rik van der Linden zegt bewoners toe, dat hij scherp zal toezien op de rekenmodellen, waarmee Rijkswaterstaat de geluidsproductie van de N3 regelmatig berekent. De indieners van de motie vinden dat onvoldoende.Nieuwe meting"Meten is weten, zeggen wij", aldus Soy. "We willen een nulmeting in aanloop naar de zomervakantie. Als daarna het nieuwe asfalt er ligt, kan een nieuwe meting gedaan worden. Indien nodig zullen we aandringen op extra geluidsmaatregelen."

Nynke Cuperus |  | Aangepast op

Lees ook

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.