gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil geluidsmetingen N3

36f1784d86c0137f098deb3dbd51171e

De gemeente Dordrecht moet zelf geluidsmetingen uitvoeren rondom de randweg N3, omdat Rijkswaterstaat dat niet wil doen. Dat staat in een motie van Beter voor Dordt, die ondersteund wordt door een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad.De motie is woensdagmiddag ingediend, tijdens de eerste digitale raadsvergadering in Dordrecht. Door toenemende verkeersdruk op de N3, die de A15 en en A16 met elkaar verbindt, is ook de geluidsproductie van de weg toegenomen. Vanuit Dordtse wijken als Sterrenburg, Dubbeldam, Wilgenwende en recent nog Oudelandshoek klagen bewoners over geluidsoverlast. Rijkswaterstaat zegt dat het geluid onder de wettelijke norm blijft, maar beloofde wel geluidsarmer asfalt.Twijfels over reductieRaadslid Osman Soy (Beter voor Dordt) gelooft net als bewoners van Oudelandshoek niet dat dat veel gaat helpen. "Er wordt gesproken over een reductie van anderhalve decibel. Ik ben geen deskundige, maar ik vraag me af of dat echt scheelt." Verkeerswethouder Rik van der Linden zegt bewoners toe, dat hij scherp zal toezien op de rekenmodellen, waarmee Rijkswaterstaat de geluidsproductie van de N3 regelmatig berekent. De indieners van de motie vinden dat onvoldoende.Nieuwe meting"Meten is weten, zeggen wij", aldus Soy. "We willen een nulmeting in aanloop naar de zomervakantie. Als daarna het nieuwe asfalt er ligt, kan een nieuwe meting gedaan worden. Indien nodig zullen we aandringen op extra geluidsmaatregelen."

Nynke Cuperus |  | Aangepast op

Lees ook

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.