gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil geluidsmetingen N3

36f1784d86c0137f098deb3dbd51171e

De gemeente Dordrecht moet zelf geluidsmetingen uitvoeren rondom de randweg N3, omdat Rijkswaterstaat dat niet wil doen. Dat staat in een motie van Beter voor Dordt, die ondersteund wordt door een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad.De motie is woensdagmiddag ingediend, tijdens de eerste digitale raadsvergadering in Dordrecht. Door toenemende verkeersdruk op de N3, die de A15 en en A16 met elkaar verbindt, is ook de geluidsproductie van de weg toegenomen. Vanuit Dordtse wijken als Sterrenburg, Dubbeldam, Wilgenwende en recent nog Oudelandshoek klagen bewoners over geluidsoverlast. Rijkswaterstaat zegt dat het geluid onder de wettelijke norm blijft, maar beloofde wel geluidsarmer asfalt.Twijfels over reductieRaadslid Osman Soy (Beter voor Dordt) gelooft net als bewoners van Oudelandshoek niet dat dat veel gaat helpen. "Er wordt gesproken over een reductie van anderhalve decibel. Ik ben geen deskundige, maar ik vraag me af of dat echt scheelt." Verkeerswethouder Rik van der Linden zegt bewoners toe, dat hij scherp zal toezien op de rekenmodellen, waarmee Rijkswaterstaat de geluidsproductie van de N3 regelmatig berekent. De indieners van de motie vinden dat onvoldoende.Nieuwe meting"Meten is weten, zeggen wij", aldus Soy. "We willen een nulmeting in aanloop naar de zomervakantie. Als daarna het nieuwe asfalt er ligt, kan een nieuwe meting gedaan worden. Indien nodig zullen we aandringen op extra geluidsmaatregelen."

Nynke Cuperus |  | Aangepast op

Lees ook

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.