gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil veiligere Merwedestraat

546e96bbae5b69e2840bc07488594911

De Merwedestraat is nog maar net gerenoveerd, maar het moet al weer anders. De gemeenteraad heeft dinsdag een motie aangenomen waarin wordt gevraagd om een versmalling van de straat naar één rijbaan te onderzoeken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Ondanks de opknapbeurt van vorig jaar is het op de Staart volgens Beter voor Dordt nog steeds niet veilig. Er wordt regelmatig te hard gereden en er gebeuren ongelukken, maar een jaar na dato de straat weer openbreken dat is volgens David Schalken van Beter voor Dordt niet de bedoeling.

"Wij hebben ook aangegeven dat het bij ons in eerste instantie om een proef gaat en als het om een proef gaat ga je in eerste instantie zeker de schop niet in de grond steken. Maar we moeten wel gaan kijken naar een manier om ervoor te zorgen dat de snelheid uit het verkeer gaat en het veiliger wordt op de Merwedestraat."

Door de versmalling moet de snelheid van het verkeer worden verlaagd en de leefbaarheid van de omwonenden worden vergroot. Buurtbewoners hebben daarover geklaagd. De motie werd met 30 van de 37 stemmen aangenomen, maar niet de hele gemeenteraad is het met een aanpassing eens.

"Kijkend naar de Merwedestraat, dat is een proces geweest van een zorgvuldige voorbereiding", vertelt Theo Oostenrijk van het CDA. "Iedereen vond het geweldig hoe die Merwedestraat tot stand is gekomen en functioneert. We vinden het een verkeerd signaal om nu een jaar na dato, wat dat betreft aan te gaan rommelen."

Lees ook:

Lees ook

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.