gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil veiligere Merwedestraat

546e96bbae5b69e2840bc07488594911

De Merwedestraat is nog maar net gerenoveerd, maar het moet al weer anders. De gemeenteraad heeft dinsdag een motie aangenomen waarin wordt gevraagd om een versmalling van de straat naar één rijbaan te onderzoeken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Ondanks de opknapbeurt van vorig jaar is het op de Staart volgens Beter voor Dordt nog steeds niet veilig. Er wordt regelmatig te hard gereden en er gebeuren ongelukken, maar een jaar na dato de straat weer openbreken dat is volgens David Schalken van Beter voor Dordt niet de bedoeling.

"Wij hebben ook aangegeven dat het bij ons in eerste instantie om een proef gaat en als het om een proef gaat ga je in eerste instantie zeker de schop niet in de grond steken. Maar we moeten wel gaan kijken naar een manier om ervoor te zorgen dat de snelheid uit het verkeer gaat en het veiliger wordt op de Merwedestraat."

Door de versmalling moet de snelheid van het verkeer worden verlaagd en de leefbaarheid van de omwonenden worden vergroot. Buurtbewoners hebben daarover geklaagd. De motie werd met 30 van de 37 stemmen aangenomen, maar niet de hele gemeenteraad is het met een aanpassing eens.

"Kijkend naar de Merwedestraat, dat is een proces geweest van een zorgvuldige voorbereiding", vertelt Theo Oostenrijk van het CDA. "Iedereen vond het geweldig hoe die Merwedestraat tot stand is gekomen en functioneert. We vinden het een verkeerd signaal om nu een jaar na dato, wat dat betreft aan te gaan rommelen."

Lees ook:

Lees ook

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.