gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil veiligere Merwedestraat

546e96bbae5b69e2840bc07488594911

De Merwedestraat is nog maar net gerenoveerd, maar het moet al weer anders. De gemeenteraad heeft dinsdag een motie aangenomen waarin wordt gevraagd om een versmalling van de straat naar één rijbaan te onderzoeken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Ondanks de opknapbeurt van vorig jaar is het op de Staart volgens Beter voor Dordt nog steeds niet veilig. Er wordt regelmatig te hard gereden en er gebeuren ongelukken, maar een jaar na dato de straat weer openbreken dat is volgens David Schalken van Beter voor Dordt niet de bedoeling.

"Wij hebben ook aangegeven dat het bij ons in eerste instantie om een proef gaat en als het om een proef gaat ga je in eerste instantie zeker de schop niet in de grond steken. Maar we moeten wel gaan kijken naar een manier om ervoor te zorgen dat de snelheid uit het verkeer gaat en het veiliger wordt op de Merwedestraat."

Door de versmalling moet de snelheid van het verkeer worden verlaagd en de leefbaarheid van de omwonenden worden vergroot. Buurtbewoners hebben daarover geklaagd. De motie werd met 30 van de 37 stemmen aangenomen, maar niet de hele gemeenteraad is het met een aanpassing eens.

"Kijkend naar de Merwedestraat, dat is een proces geweest van een zorgvuldige voorbereiding", vertelt Theo Oostenrijk van het CDA. "Iedereen vond het geweldig hoe die Merwedestraat tot stand is gekomen en functioneert. We vinden het een verkeerd signaal om nu een jaar na dato, wat dat betreft aan te gaan rommelen."

Lees ook:

Lees ook

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."