gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil veiligere Merwedestraat

546e96bbae5b69e2840bc07488594911

De Merwedestraat is nog maar net gerenoveerd, maar het moet al weer anders. De gemeenteraad heeft dinsdag een motie aangenomen waarin wordt gevraagd om een versmalling van de straat naar één rijbaan te onderzoeken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Ondanks de opknapbeurt van vorig jaar is het op de Staart volgens Beter voor Dordt nog steeds niet veilig. Er wordt regelmatig te hard gereden en er gebeuren ongelukken, maar een jaar na dato de straat weer openbreken dat is volgens David Schalken van Beter voor Dordt niet de bedoeling.

"Wij hebben ook aangegeven dat het bij ons in eerste instantie om een proef gaat en als het om een proef gaat ga je in eerste instantie zeker de schop niet in de grond steken. Maar we moeten wel gaan kijken naar een manier om ervoor te zorgen dat de snelheid uit het verkeer gaat en het veiliger wordt op de Merwedestraat."

Door de versmalling moet de snelheid van het verkeer worden verlaagd en de leefbaarheid van de omwonenden worden vergroot. Buurtbewoners hebben daarover geklaagd. De motie werd met 30 van de 37 stemmen aangenomen, maar niet de hele gemeenteraad is het met een aanpassing eens.

"Kijkend naar de Merwedestraat, dat is een proces geweest van een zorgvuldige voorbereiding", vertelt Theo Oostenrijk van het CDA. "Iedereen vond het geweldig hoe die Merwedestraat tot stand is gekomen en functioneert. We vinden het een verkeerd signaal om nu een jaar na dato, wat dat betreft aan te gaan rommelen."

Lees ook:

Lees ook

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.