gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad wil veiligere Merwedestraat

546e96bbae5b69e2840bc07488594911

De Merwedestraat is nog maar net gerenoveerd, maar het moet al weer anders. De gemeenteraad heeft dinsdag een motie aangenomen waarin wordt gevraagd om een versmalling van de straat naar één rijbaan te onderzoeken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Ondanks de opknapbeurt van vorig jaar is het op de Staart volgens Beter voor Dordt nog steeds niet veilig. Er wordt regelmatig te hard gereden en er gebeuren ongelukken, maar een jaar na dato de straat weer openbreken dat is volgens David Schalken van Beter voor Dordt niet de bedoeling.

"Wij hebben ook aangegeven dat het bij ons in eerste instantie om een proef gaat en als het om een proef gaat ga je in eerste instantie zeker de schop niet in de grond steken. Maar we moeten wel gaan kijken naar een manier om ervoor te zorgen dat de snelheid uit het verkeer gaat en het veiliger wordt op de Merwedestraat."

Door de versmalling moet de snelheid van het verkeer worden verlaagd en de leefbaarheid van de omwonenden worden vergroot. Buurtbewoners hebben daarover geklaagd. De motie werd met 30 van de 37 stemmen aangenomen, maar niet de hele gemeenteraad is het met een aanpassing eens.

"Kijkend naar de Merwedestraat, dat is een proces geweest van een zorgvuldige voorbereiding", vertelt Theo Oostenrijk van het CDA. "Iedereen vond het geweldig hoe die Merwedestraat tot stand is gekomen en functioneert. We vinden het een verkeerd signaal om nu een jaar na dato, wat dat betreft aan te gaan rommelen."

Lees ook:

Lees ook

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.