Dordrecht, Netherlands

Gemeenteraad: woningbouw, bedrijvigheid en sport in Dordwijkzone

Een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad wil dat er binnen de Dordtwijkzone mogelijkheden blijven voor woningbouw, beperkte bedrijvigheid en sport. De zone maakt deel uit van de omgevingsvisie die iedere gemeente verplicht is op te stellen.
Jordy Nijenhuis | 29 april 2021 16:35 | Aangepast op 29 april 2021 16:35
Nu staat nog in de plannen dat er geen plek is voor bouwactiviteiten. Vorig jaar kreeg Dordrecht ruim een miljoen subsidie als rijksbijdrage om van het gebied de groene longen van dordrecht te maken.


Stadionplannen en breedtesport

Dordrecht worstelt al een paar jaar met de ontwikkeling van een nieuw of gerenoveerd stadion voor FC Dordrecht. Bovendien hebben amateur sportclubs gebrek aan speelvelden en kleedruimten. Ook is er sprake van grote woningnood ook in dordrecht. Daarom moet er in de Dordtwijkzone naast heel veel groen ook ruimte blijven om woningen te bouwen


Volgend jaar verder

De Dordwijkzone is een van de projecten die opgenomen worden in de omgevingsvisie voor de stad. Die omgevingsvisie moet iedere gemeente opstellen als onderdeel van de omgevingswet waar de eerste kamer binnenkort een beluit over neemt. Over die wet is opnieuw discussie ontstaan. Grote steden denken dat het bouwplannen zal vertragen. Eind volgend jaar komt de tweede versie van de omgevingsvisie met daarin alle nieuwe plannen maar ook onderdelen rond welzijn in de stad en de energietransitie.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...