Dordrecht, Netherlands

Gemeenteraad: woningbouw, bedrijvigheid en sport in Dordwijkzone

Een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad wil dat er binnen de Dordtwijkzone mogelijkheden blijven voor woningbouw, beperkte bedrijvigheid en sport. De zone maakt deel uit van de omgevingsvisie die iedere gemeente verplicht is op te stellen.
Jordy Nijenhuis | 29 april 2021 16:35 | Aangepast op 29 april 2021 16:35
Nu staat nog in de plannen dat er geen plek is voor bouwactiviteiten. Vorig jaar kreeg Dordrecht ruim een miljoen subsidie als rijksbijdrage om van het gebied de groene longen van dordrecht te maken.


Stadionplannen en breedtesport

Dordrecht worstelt al een paar jaar met de ontwikkeling van een nieuw of gerenoveerd stadion voor FC Dordrecht. Bovendien hebben amateur sportclubs gebrek aan speelvelden en kleedruimten. Ook is er sprake van grote woningnood ook in dordrecht. Daarom moet er in de Dordtwijkzone naast heel veel groen ook ruimte blijven om woningen te bouwen


Volgend jaar verder

De Dordwijkzone is een van de projecten die opgenomen worden in de omgevingsvisie voor de stad. Die omgevingsvisie moet iedere gemeente opstellen als onderdeel van de omgevingswet waar de eerste kamer binnenkort een beluit over neemt. Over die wet is opnieuw discussie ontstaan. Grote steden denken dat het bouwplannen zal vertragen. Eind volgend jaar komt de tweede versie van de omgevingsvisie met daarin alle nieuwe plannen maar ook onderdelen rond welzijn in de stad en de energietransitie.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...