Dordrecht, Netherlands

Gemeenteraad zet uitbreiding daklozenopvang door

De gemeenteraad kan en wil het omstreden plan van het Leger des Heils, om de daklozenopvang aan het Kasperspad uit te breiden, niet tegen houden. Wel is de omwonenden toegezegd dat er meer toezicht komt. De bewoners hebben daar weinig vertrouwen in.
Jordy Nijenhuis | 12 december 2018 06:12 | Aangepast op 12 december 2018 06:12
Omwonenden hadden vooraf en tijdens de vergadering gevraagd om een andere locatie voor de opvang te zoeken. ​Zij vrezen voor meer overlast als de nachtopvang aan het Kasperspad wordt uitgebreid met een dagopvang, na de sluiting van de locatie aan de Dubbeldamseweg, volgende week.

Er is nu al veel drugsgebruik in de buurt van de nachtopvang. Ook hebben omwonenden van het Kasperspad last van troep op straat en wildplassen. Er zijn veel knokpartijen bij de opvang en er worden buurtbewoners lastig gevallen, uitgescholden en bedreigd,.

De meeste partijen zeggen, net als het college van B&W, dat een verhuizing neerkomt op het verplaatsen van de problemen. Concrete alternatieven zijn er op korte termijn ook niet. De PvdA en Gewoon Dordt stellen voor om te werken aan een oplossing op langere termijn.

"Het Leger des Heils krijgt jaarlijks twee miljoen euro subsidie per jaar, daar kun je voorwaarden aan verbinden, zoals het verplaatsen van een deel van de activiteiten. Bijvoorbeeld door een deel van de doelgroep in een zorgboerderij buiten de stad te plaatsen", zegt Inge Stevens.

ChristenUnie/SGP, VVD en CDA hebben wel gevraagd om harde toezeggingen over de ordehandhaving rond het Kasperspad. Omwonenden klagen nu dat het Leger des Heils buiten kantooruren onbereikbaar is en dat agenten vaak veel te laat komen. Dat moet beter, erkennen de partijen.

Daar is wethouder Peter Heijkoop het mee eens. "We moeten veel meer doen dan tot nu toe", vindt hij. Burgemeester Wouter Kolff zegde camera's toe: "En de beelden zullen ook echt bekeken worden en gebruikt om op te treden als dat nodig is."

De omwonenden van het Kasperspad hadden tegen het eind van de vergadering genoeg gehoord. Ze verlieten boos en teleurgesteld het Dordtse Stadskantoor. "Dit soort beloftes horen we al jaren", vatte één van hen het samen.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...