gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad zet uitbreiding daklozenopvang door

cf2a6007dc7a90054106acd3b54aaf78

De gemeenteraad kan en wil het omstreden plan van het Leger des Heils, om de daklozenopvang aan het Kasperspad uit te breiden, niet tegen houden. Wel is de omwonenden toegezegd dat er meer toezicht komt. De bewoners hebben daar weinig vertrouwen in.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Omwonenden hadden vooraf en tijdens de vergadering gevraagd om een andere locatie voor de opvang te zoeken. ​Zij vrezen voor meer overlast als de nachtopvang aan het Kasperspad wordt uitgebreid met een dagopvang, na de sluiting van de locatie aan de Dubbeldamseweg, volgende week.

Er is nu al veel drugsgebruik in de buurt van de nachtopvang. Ook hebben omwonenden van het Kasperspad last van troep op straat en wildplassen. Er zijn veel knokpartijen bij de opvang en er worden buurtbewoners lastig gevallen, uitgescholden en bedreigd,.

De meeste partijen zeggen, net als het college van B&W, dat een verhuizing neerkomt op het verplaatsen van de problemen. Concrete alternatieven zijn er op korte termijn ook niet. De PvdA en Gewoon Dordt stellen voor om te werken aan een oplossing op langere termijn.

"Het Leger des Heils krijgt jaarlijks twee miljoen euro subsidie per jaar, daar kun je voorwaarden aan verbinden, zoals het verplaatsen van een deel van de activiteiten. Bijvoorbeeld door een deel van de doelgroep in een zorgboerderij buiten de stad te plaatsen", zegt Inge Stevens.

ChristenUnie/SGP, VVD en CDA hebben wel gevraagd om harde toezeggingen over de ordehandhaving rond het Kasperspad. Omwonenden klagen nu dat het Leger des Heils buiten kantooruren onbereikbaar is en dat agenten vaak veel te laat komen. Dat moet beter, erkennen de partijen.

Daar is wethouder Peter Heijkoop het mee eens. "We moeten veel meer doen dan tot nu toe", vindt hij. Burgemeester Wouter Kolff zegde camera's toe: "En de beelden zullen ook echt bekeken worden en gebruikt om op te treden als dat nodig is."

De omwonenden van het Kasperspad hadden tegen het eind van de vergadering genoeg gehoord. Ze verlieten boos en teleurgesteld het Dordtse Stadskantoor. "Dit soort beloftes horen we al jaren", vatte één van hen het samen.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.