gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad zet uitbreiding daklozenopvang door

cf2a6007dc7a90054106acd3b54aaf78

De gemeenteraad kan en wil het omstreden plan van het Leger des Heils, om de daklozenopvang aan het Kasperspad uit te breiden, niet tegen houden. Wel is de omwonenden toegezegd dat er meer toezicht komt. De bewoners hebben daar weinig vertrouwen in.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Omwonenden hadden vooraf en tijdens de vergadering gevraagd om een andere locatie voor de opvang te zoeken. ​Zij vrezen voor meer overlast als de nachtopvang aan het Kasperspad wordt uitgebreid met een dagopvang, na de sluiting van de locatie aan de Dubbeldamseweg, volgende week.

Er is nu al veel drugsgebruik in de buurt van de nachtopvang. Ook hebben omwonenden van het Kasperspad last van troep op straat en wildplassen. Er zijn veel knokpartijen bij de opvang en er worden buurtbewoners lastig gevallen, uitgescholden en bedreigd,.

De meeste partijen zeggen, net als het college van B&W, dat een verhuizing neerkomt op het verplaatsen van de problemen. Concrete alternatieven zijn er op korte termijn ook niet. De PvdA en Gewoon Dordt stellen voor om te werken aan een oplossing op langere termijn.

"Het Leger des Heils krijgt jaarlijks twee miljoen euro subsidie per jaar, daar kun je voorwaarden aan verbinden, zoals het verplaatsen van een deel van de activiteiten. Bijvoorbeeld door een deel van de doelgroep in een zorgboerderij buiten de stad te plaatsen", zegt Inge Stevens.

ChristenUnie/SGP, VVD en CDA hebben wel gevraagd om harde toezeggingen over de ordehandhaving rond het Kasperspad. Omwonenden klagen nu dat het Leger des Heils buiten kantooruren onbereikbaar is en dat agenten vaak veel te laat komen. Dat moet beter, erkennen de partijen.

Daar is wethouder Peter Heijkoop het mee eens. "We moeten veel meer doen dan tot nu toe", vindt hij. Burgemeester Wouter Kolff zegde camera's toe: "En de beelden zullen ook echt bekeken worden en gebruikt om op te treden als dat nodig is."

De omwonenden van het Kasperspad hadden tegen het eind van de vergadering genoeg gehoord. Ze verlieten boos en teleurgesteld het Dordtse Stadskantoor. "Dit soort beloftes horen we al jaren", vatte één van hen het samen.

Lees ook

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.