gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemiste afslag wordt Margot (63) fataal, nabestaanden hopen op maatregelen

3745cc3494f98297bef3d1e6006583b6.jpg

Ze ging naar een feestje in de polder van Dordrecht, maar kwam daar nooit aan. Margot Hoogvliet (63) miste een afslag, reed van de opgang naar het Biesboschveer, belandde met haar auto in het water en overleefde dat niet. Nu doen nabestaanden een dringende oproep aan de gemeente. "Er moet hier een hek of slagboom komen."

Corrado Francke | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Volgens Anneke Minnebreuker, die als beste vriendin van Margot het woord doet namens de nabestaanden, is het er 's avonds pikkedonker en maakt het hoogteverschil de verkeerssituatie extra link. Het wegdek richting de veerpont gaat eerst licht omhoog, maar het laatste stukje is een stuk steiler naar beneden.

Zwart gat
"Zelfs op Margot haar begrafenis zei haar kleinzoon tegen mij: 'Er moet daar een hek komen, dit kan niet'. Het is maar een klein stukje vanaf de afslag naar het water. Als je hier niet dagelijks komt, weet je de weg niet. Het is hier één zwart gat 's avonds", benadrukt ze.

De voormalig eigenaresse van schipperscafé Le Bateau is op zaterdag 7 december vorig jaar bij vrienden, maar gaat daarna door naar een feestje vlakbij de Zuidhaven, een klein haventje in de zuidpunt van de Dordtse polder. Bijna aan het einde gekomen van de Provincialeweg, mist ze de afslag naar de Zeedijk. Ze rijdt rechtdoor en belandt in het water.

"Ik had haar nog een berichtje gestuurd, maar ze reageerde niet. Dat vond ik wel vreemd, maar ik dacht: misschien is het laat geworden. De dag erna belde haar dochter dat Margot er niet meer was", zegt Anneke in tranen. "Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven."

Mensenmens
Margot wordt de ochtend na het ongeluk aan de oever vlakbij de aanlegplaats van de veerpont gevonden, haar auto een paar meter verderop. Voor de nabestaanden is het verlies enorm, want volgens Anneke was haar beste vriendin 'echt een mensenmens'.

"Margot kon met iedereen goed opschieten en hielp graag allerlei mensen. Bij die begrafenis was het zó druk, want ze kende heel veel mensen", geeft Anneke toe. Ze vindt het moeilijk om over de dood van Margot te praten, maar wil toch graag haar verhaal doen om de noodzaak van een verkeersmaatregel duidelijk te maken.
d52a0e774bf4b837c1973b080423534f.jpg
Een omwonende van de Kop van 't Land, het buurtschapje waar de pont aanmeert, is het met haar oproep eens. "Ik vind het levensgevaarlijk. Ik woon hier al 25 jaar, maar elke keer zeg ik: 'Als je hier niet woont, weet je het toch niet?'."

Haar herinneringen gaan terug naar eind 2020, toen een verwarde man in zijn auto te water raakte. "Toen stond ik met mijn hond daar, dat was wel traumatisch. Ik heb toen 112 gebeld", zegt ze.

Meerdere incidenten
Margot is dus niet de eerste die iets soortgelijks overkomt. Ook fatale ongelukken bij veerponten zijn niet uniek: al in 2019 riep verkeersdeskundige Ruud Hornman bij Omroep Brabant op tot veiligere op- en afritten bij veerponten. "Het ligt er in het buitengebied vaak gewoon maar bij."

Het is nog onbekend of er een slagboom of hek bij de opgang of voor het dalend stuk wegdek komt. De gemeente, die verantwoordelijk is voor een mogelijke maatregel, brengt volgens een woordvoerder 'de huidige verkeersmaatregelen in kaart om te bekijken of er aanvullende maatregelen nodig zijn'.

Raadsvragen
Het stadsbestuur werd aan het werk gezet door twee partijen in de Dordtse gemeenteraad, die vragen stelden over het incident en ook maatregelen willen. Vlak na het ongeluk deed de Verenigde Senioren Partij (VSP) dit achter de schermen, afgelopen week deed de SP dit openbaar.

Lees ook

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.