gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

GenX zit ook bouw dwars

De Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid laat extra onderzoek doen in Papendrecht naar de vervuilde grond onder een geplande nieuwbouwwijk. In het Land van Matena zijn sporen van de giftige stoffen PFOA en GenX gevonden. Dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De grond ligt bijna recht tegenover chemiefabriek Chemours in Dordrecht. Het gaat volgens de Omgevingsdienst om zeer kleine hoeveelheden die niet gevaarlijk zouden zijn voor de gezondheid.

Het is onduidelijk of de grond kan worden gesaneerd. De omgevingsdienst zegt dat de vervuilde grond mogelijk niet mag worden vervoerd.

Volgens de gemeente Papendrecht is dat een administratieve kwestie en komt de bouw van de bungalows die gepland staan in het Land van Matena niet in gevaar.

De Tweede Kamer debatteerde donderdag over een rapport van minister Lodewijk Asscher over de Dordtse chemiefabrieken DuPont en Chemours. Vooraf werd een petitie tegen de uitstoot van GenX aan de leden van de kamercommissie Sociale Zaken aangeboden.

In Dordrecht werd eerder al een protestmars gehouden tegen de uitstoot van chemisch afval. Demonstranten zijn het zat dat chemiebedrijven als het Dordtse Chemours lozen in het water.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.