gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gepensioneerd huisarts maakt come-back

80b49fb1840874cf6be53079b2940e45

Gepensioneerd huisarts Kees Rovers heeft zijn dokterstas weer uit de kast gehaald. De Dordtse arts wordt dit weekend 70 jaar, maar geeft gehoor aan de roep om hulp, nu veel artsen zelf door ziekte niet kunnen werken.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"De directeur van verpleeghuis Crabbehoff vroeg me of ik daar een paar dagen in de week wil bijspringen. Het is absoluut niet zo dat het coronavirus daar rondwaart. Er is gewoon een tekort aan artsen, zoals op meer plaatsen in het land", zegt Rovers.


Vrouw en kinderen zijn volgens de herintredende huisarts maar matig enthousiast: "Je bent toch niet gestoord, zeiden mijn kinderen. Je gaat verhuizen, je hebt helemaal geen tijd. Maar ik vind dat ik deze verplichting op me moet nemen."


Rovers gaat nog een stap verder: "ik roep gepensioneerde collega's op om ook invalwerk te doen. Van een paar collega's weet ik dat ze zich bij de GGD al gemeld hebben als reservist. Dat vind ik goed."

Lees ook

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”