Dordrecht, Netherlands

Gérard de Nooijer: “Cambuur ondersteboven gespeeld”

Na afloop van FC Dordrecht – SC Cambuur spraken wij met trainer Gérard de Nooijer over hoe hij terugkijkt op de gewonnen wedstrijd.
Robert van Loon | 6 oktober 2018 12:20 | Aangepast op 6 oktober 2018 12:20
Hoe ging de wedstrijd?

Gérard de Nooijer: Ik vond dat de eerste helft heel aftastend was, een beetje status quo. Zeker in de manier waarop wij en zij voetbalden. Totdat we de goal maakten en we daarna nog twee heel goede kansen kregen.


De tweede helft komt de tegenstander heel snel op 1-1. Daarna dacht ik. zij nemen het over, maar het is juist andersom. Wij toonden veerkracht en gooiden alle remmen los. Dan zie je tot wat we in staat zijn. Ik denk dat het een boeiende tweede helft was en wij ons te weinig hebben beloond met meer goals.


Het begin van de wedstrijd oogde moeizaam voor Dordrecht, maar na de 1-0 begon het te lopen.

Eigenlijk pas na de 1-1 vond ik. In de tweede helft hebben we 35 minuten lang fantastisch gevoetbald. Veel diepte, veel combinaties, terechte strafschop, goed ingeschoten en een fantastische derde goal van Savvas. Dan moet je er eigenlijk nog drie, vier kunnen maken. Zoveel kansen kregen we. Ik vind dat we Cambuur ondersteboven hebben gespeeld in de tweede helft.


In de eerste helft, 40e minuut, werd Jeremy Cijntje onderuitgehaald. Dat werd geel.

Ja, ik vond het rood. Ik denk dat als de scheidsrechter de beelden nakijkt het gewoon donkerrood is. Denk ik, maar hij geeft hem niet en dan moet je gewoon verder. Dat is een beslissing van de scheidsrechter.


Wij krijgen ook nog een gele kaart voor Stankov, dat is ook niet slim. We kunnen er veel bijhalen maar het is gewoon loon naar werken dat wij drie punten hebben binnengesleept. Je zag ook dat we op het laatst alles naar voren gooien. Bij elke bal wonnen we, ook elk kopduel, dat is fantastisch om te zien.


Maar toch was er ook veel balverlies.

Dat vond ik ook. Zeker in de eerste helft en ook in de tweede helft een aantal keren. Vooral in het begin. Daar moeten we aan werken.


Balverlies is niet erg op het moment dat je bij de 16-meter van de tegenstander bent, maar achterin moet je gewoon geen risico nemen. Dat doen wij soms omdat we het voetballend willen oplossen. Maar ja, dat is misschien jeugdigheid, als dat eruit is en we minder fouten maken dan gaan we nog veel wedstrijden winnen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...