Dordrecht, Netherlands

Gérard de Nooijer: “Cambuur ondersteboven gespeeld”

Na afloop van FC Dordrecht – SC Cambuur spraken wij met trainer Gérard de Nooijer over hoe hij terugkijkt op de gewonnen wedstrijd.
Robert van Loon | 6 oktober 2018 12:20 | Aangepast op 6 oktober 2018 12:20
Hoe ging de wedstrijd?

Gérard de Nooijer: Ik vond dat de eerste helft heel aftastend was, een beetje status quo. Zeker in de manier waarop wij en zij voetbalden. Totdat we de goal maakten en we daarna nog twee heel goede kansen kregen.


De tweede helft komt de tegenstander heel snel op 1-1. Daarna dacht ik. zij nemen het over, maar het is juist andersom. Wij toonden veerkracht en gooiden alle remmen los. Dan zie je tot wat we in staat zijn. Ik denk dat het een boeiende tweede helft was en wij ons te weinig hebben beloond met meer goals.


Het begin van de wedstrijd oogde moeizaam voor Dordrecht, maar na de 1-0 begon het te lopen.

Eigenlijk pas na de 1-1 vond ik. In de tweede helft hebben we 35 minuten lang fantastisch gevoetbald. Veel diepte, veel combinaties, terechte strafschop, goed ingeschoten en een fantastische derde goal van Savvas. Dan moet je er eigenlijk nog drie, vier kunnen maken. Zoveel kansen kregen we. Ik vind dat we Cambuur ondersteboven hebben gespeeld in de tweede helft.


In de eerste helft, 40e minuut, werd Jeremy Cijntje onderuitgehaald. Dat werd geel.

Ja, ik vond het rood. Ik denk dat als de scheidsrechter de beelden nakijkt het gewoon donkerrood is. Denk ik, maar hij geeft hem niet en dan moet je gewoon verder. Dat is een beslissing van de scheidsrechter.


Wij krijgen ook nog een gele kaart voor Stankov, dat is ook niet slim. We kunnen er veel bijhalen maar het is gewoon loon naar werken dat wij drie punten hebben binnengesleept. Je zag ook dat we op het laatst alles naar voren gooien. Bij elke bal wonnen we, ook elk kopduel, dat is fantastisch om te zien.


Maar toch was er ook veel balverlies.

Dat vond ik ook. Zeker in de eerste helft en ook in de tweede helft een aantal keren. Vooral in het begin. Daar moeten we aan werken.


Balverlies is niet erg op het moment dat je bij de 16-meter van de tegenstander bent, maar achterin moet je gewoon geen risico nemen. Dat doen wij soms omdat we het voetballend willen oplossen. Maar ja, dat is misschien jeugdigheid, als dat eruit is en we minder fouten maken dan gaan we nog veel wedstrijden winnen.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...

Brand op dak van sporthal, pand ontruimd

Op het dak van een sporthal in Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdagmiddag brand gewoed. De hal is ont...

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schild...

Steeds meer mensen zonder vangnet, maar steeds minder mentoren om ze op te vangen

Er is een schreeuwend tekort aan vrijwilligers die mensen helpen die niemand meer hebben om op terug...