gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gerard Hueting overleden

In Nelson (Nieuw Zeeland) is op 92 jarige leeftijd Gerard Hueting overleden. Hij was de laatste nog levende medewerker van de bekendste Dordtse verzetsheld, Aart Alblas (1918-1944).

Peter Tromp |  | Aangepast op
Hueting zette de geschiedenis van Aart Alblas (ook bekend onder der schuilnaam Klaas de Jong) op internet. Daarnaast vertelde hij het verhaal over zijn contacten met de Dordtenaar in een videofilm, die in 2012 op RTV Dordrecht werd vertoond. Hueting had met zijn vrouw Janette nog een keer de reis naar Nederland en Dordrecht willen maken, maar zijn leeftijd en gezondheid liet dat niet meer toe.


Belangrijke schakel

,,Gerard zag het als een morele plicht om het levensverhaal van Aart Alblas een plek te geven in het collectief geheugen. Zijn belangrijke bijdrage aan het verzetswerk van Aart Alblas zette hij niet op de voorgrond, maar was beslist een belangrijke schakel in de activiteiten van Alblas ", zo zegt journalist Hans Berrevoets, die met Hueting per mail contact had.

Gerard kwam met Aart in contact nadat zijn zus Pum hem had verpleegd begin 1942 in een ziekenhuis in Den Haag. Marconist Aart verzorgde toen vanuit bezet Nederland de enige verbinding met de regering in Engeland. Gerard Hueting hielp hem daar een half jaar bij in een zeer spannende periode in zijn leven.

De gereformeerde Aart Alblas kwam een keer een week op adem in een vakantiewoning van de familie Hueting in Dalfsen. Toen hij met Gerard naar de kerk ging, moest hij liegen tegen de voorganger over zijn ware bedoelingen. Aart Alblas was voor de oorlog actief in de jongelingenvereniging van de Wilhelminakerk en zijn familie woonde lange tijd aan de Prinsenstraat. Hij kende zo ook jaargenoot Otto Dicke.

Verhaal van Heuting is actueel

Het verhaal van Hueting over Aart Alblas zal mede een rol spelen tijdens de herdenking in september 2018 van de honderdste geboortedag van Alblas. De herdenkings- en afscheidsbijeenkomst voor Gerard, die 20 januari overleed, is aanstaande vrijdag 27 januari in Nieuw Zeeland.

Bron: dordrecht.net

Hieronder een nieuwsitem over een documentaire over Aart Alblas waarin Hueting ook voorkomt


Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.