gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gerard Hueting overleden

In Nelson (Nieuw Zeeland) is op 92 jarige leeftijd Gerard Hueting overleden. Hij was de laatste nog levende medewerker van de bekendste Dordtse verzetsheld, Aart Alblas (1918-1944).

Peter Tromp |  | Aangepast op
Hueting zette de geschiedenis van Aart Alblas (ook bekend onder der schuilnaam Klaas de Jong) op internet. Daarnaast vertelde hij het verhaal over zijn contacten met de Dordtenaar in een videofilm, die in 2012 op RTV Dordrecht werd vertoond. Hueting had met zijn vrouw Janette nog een keer de reis naar Nederland en Dordrecht willen maken, maar zijn leeftijd en gezondheid liet dat niet meer toe.


Belangrijke schakel

,,Gerard zag het als een morele plicht om het levensverhaal van Aart Alblas een plek te geven in het collectief geheugen. Zijn belangrijke bijdrage aan het verzetswerk van Aart Alblas zette hij niet op de voorgrond, maar was beslist een belangrijke schakel in de activiteiten van Alblas ", zo zegt journalist Hans Berrevoets, die met Hueting per mail contact had.

Gerard kwam met Aart in contact nadat zijn zus Pum hem had verpleegd begin 1942 in een ziekenhuis in Den Haag. Marconist Aart verzorgde toen vanuit bezet Nederland de enige verbinding met de regering in Engeland. Gerard Hueting hielp hem daar een half jaar bij in een zeer spannende periode in zijn leven.

De gereformeerde Aart Alblas kwam een keer een week op adem in een vakantiewoning van de familie Hueting in Dalfsen. Toen hij met Gerard naar de kerk ging, moest hij liegen tegen de voorganger over zijn ware bedoelingen. Aart Alblas was voor de oorlog actief in de jongelingenvereniging van de Wilhelminakerk en zijn familie woonde lange tijd aan de Prinsenstraat. Hij kende zo ook jaargenoot Otto Dicke.

Verhaal van Heuting is actueel

Het verhaal van Hueting over Aart Alblas zal mede een rol spelen tijdens de herdenking in september 2018 van de honderdste geboortedag van Alblas. De herdenkings- en afscheidsbijeenkomst voor Gerard, die 20 januari overleed, is aanstaande vrijdag 27 januari in Nieuw Zeeland.

Bron: dordrecht.net

Hieronder een nieuwsitem over een documentaire over Aart Alblas waarin Hueting ook voorkomt


Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”