gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gerard Hueting overleden

In Nelson (Nieuw Zeeland) is op 92 jarige leeftijd Gerard Hueting overleden. Hij was de laatste nog levende medewerker van de bekendste Dordtse verzetsheld, Aart Alblas (1918-1944).

Peter Tromp |  | Aangepast op
Hueting zette de geschiedenis van Aart Alblas (ook bekend onder der schuilnaam Klaas de Jong) op internet. Daarnaast vertelde hij het verhaal over zijn contacten met de Dordtenaar in een videofilm, die in 2012 op RTV Dordrecht werd vertoond. Hueting had met zijn vrouw Janette nog een keer de reis naar Nederland en Dordrecht willen maken, maar zijn leeftijd en gezondheid liet dat niet meer toe.


Belangrijke schakel

,,Gerard zag het als een morele plicht om het levensverhaal van Aart Alblas een plek te geven in het collectief geheugen. Zijn belangrijke bijdrage aan het verzetswerk van Aart Alblas zette hij niet op de voorgrond, maar was beslist een belangrijke schakel in de activiteiten van Alblas ", zo zegt journalist Hans Berrevoets, die met Hueting per mail contact had.

Gerard kwam met Aart in contact nadat zijn zus Pum hem had verpleegd begin 1942 in een ziekenhuis in Den Haag. Marconist Aart verzorgde toen vanuit bezet Nederland de enige verbinding met de regering in Engeland. Gerard Hueting hielp hem daar een half jaar bij in een zeer spannende periode in zijn leven.

De gereformeerde Aart Alblas kwam een keer een week op adem in een vakantiewoning van de familie Hueting in Dalfsen. Toen hij met Gerard naar de kerk ging, moest hij liegen tegen de voorganger over zijn ware bedoelingen. Aart Alblas was voor de oorlog actief in de jongelingenvereniging van de Wilhelminakerk en zijn familie woonde lange tijd aan de Prinsenstraat. Hij kende zo ook jaargenoot Otto Dicke.

Verhaal van Heuting is actueel

Het verhaal van Hueting over Aart Alblas zal mede een rol spelen tijdens de herdenking in september 2018 van de honderdste geboortedag van Alblas. De herdenkings- en afscheidsbijeenkomst voor Gerard, die 20 januari overleed, is aanstaande vrijdag 27 januari in Nieuw Zeeland.

Bron: dordrecht.net

Hieronder een nieuwsitem over een documentaire over Aart Alblas waarin Hueting ook voorkomt


Lees ook

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.