gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gerard Hueting overleden

In Nelson (Nieuw Zeeland) is op 92 jarige leeftijd Gerard Hueting overleden. Hij was de laatste nog levende medewerker van de bekendste Dordtse verzetsheld, Aart Alblas (1918-1944).

Peter Tromp |  | Aangepast op
Hueting zette de geschiedenis van Aart Alblas (ook bekend onder der schuilnaam Klaas de Jong) op internet. Daarnaast vertelde hij het verhaal over zijn contacten met de Dordtenaar in een videofilm, die in 2012 op RTV Dordrecht werd vertoond. Hueting had met zijn vrouw Janette nog een keer de reis naar Nederland en Dordrecht willen maken, maar zijn leeftijd en gezondheid liet dat niet meer toe.


Belangrijke schakel

,,Gerard zag het als een morele plicht om het levensverhaal van Aart Alblas een plek te geven in het collectief geheugen. Zijn belangrijke bijdrage aan het verzetswerk van Aart Alblas zette hij niet op de voorgrond, maar was beslist een belangrijke schakel in de activiteiten van Alblas ", zo zegt journalist Hans Berrevoets, die met Hueting per mail contact had.

Gerard kwam met Aart in contact nadat zijn zus Pum hem had verpleegd begin 1942 in een ziekenhuis in Den Haag. Marconist Aart verzorgde toen vanuit bezet Nederland de enige verbinding met de regering in Engeland. Gerard Hueting hielp hem daar een half jaar bij in een zeer spannende periode in zijn leven.

De gereformeerde Aart Alblas kwam een keer een week op adem in een vakantiewoning van de familie Hueting in Dalfsen. Toen hij met Gerard naar de kerk ging, moest hij liegen tegen de voorganger over zijn ware bedoelingen. Aart Alblas was voor de oorlog actief in de jongelingenvereniging van de Wilhelminakerk en zijn familie woonde lange tijd aan de Prinsenstraat. Hij kende zo ook jaargenoot Otto Dicke.

Verhaal van Heuting is actueel

Het verhaal van Hueting over Aart Alblas zal mede een rol spelen tijdens de herdenking in september 2018 van de honderdste geboortedag van Alblas. De herdenkings- en afscheidsbijeenkomst voor Gerard, die 20 januari overleed, is aanstaande vrijdag 27 januari in Nieuw Zeeland.

Bron: dordrecht.net

Hieronder een nieuwsitem over een documentaire over Aart Alblas waarin Hueting ook voorkomt


Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.