Dordrecht, Netherlands

Geschrokken reacties op vondst vermiste jongen in rivier: 'Heel ernstig'

De jongen werd dinsdagochtend rond halfelf gevonden Corrado Francke
Wat ging er mis in de Beneden Merwede? Daar verdronk bij Hardinxveld-Giessendam maandagavond een 19-jarige Sliedrechter. Zijn lichaam werd na een urenlange zoektocht dinsdagochtend gevonden. "Dit is je grootste nachtmerrie."
Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 1 juli 2025 17:15 | Aangepast op 1 juli 2025 17:15
Door de zomerse temperaturen vertoeven inwoners van Hardinxveld-Giessendam massaal op het strandje aan de Tiendweg, aan de zuidkant van het dorp. Veel recreanten hebben wat van het nieuws meegekregen, sommigen van hen maakten de zoektocht van dichtbij mee.

Massale zoekactie
"Waterscooters, bootjes, politieboten, reddingsbootjes", somt Anco Stok op. "Het waren er wel veertig bij elkaar die aan het zoeken waren."

De Hardinxvelder twijfelde geen moment toen hij een boot van Rijkswaterstaat met blauwe zwaailichten en een politiehelikopter zag. "Ik ben er gelijk naartoe gevaren en al snel werd duidelijk dat er iemand gezocht werd. We zijn overal tussen de kribben wezen zoeken om te kijken of we iets konden vinden", aldus de jetskïer.

Geen misdrijf
De massale zoektocht van maandagavond leverde niets op, maar dinsdagochtend werd de jongen alsnog gevonden. De politie sluit een misdrijf uit.
Anco Stok zocht, net als vele anderen, mee naar de vermiste jongen Corrado Francke
Volgens een indirect familielid ging het mis toen de Sliedrechter met een groepje vrienden ging varen. "Hij is alleen achtergebleven, want ze moesten nog iemand ophalen, en is zelf ter verkoeling in het water gegaan. Toen was hij er niet meer."

De jongen droeg een canule in zijn hals. Een canule is een holle buis die bij medisch handelen in het lichaam wordt gebracht om bijvoorbeeld onderzoek te doen en medicamenten toe te dienen. Vanwege dat buisje kan en mag hij niet zwemmen. "Er is iets gebeurd en dat zijn ze nu aan het onderzoeken", aldus het aangetrouwd familielid. "Het lijkt een ongeluk."

Burgemeester geschrokken
Net als de familie en recreanten is ook burgemeester Jan de Vries van Sliedrecht geschrokken. "Het plotselinge overlijden van een jonge inwoner heeft onze Sliedrechtse gemeenschap en mij persoonlijk diep geraakt", laat hij weten in een schriftelijke reactie.

"Mijn gedachten zijn bij zijn familie, vrienden en iedereen die hem liefhad. Ik wens hen namens het gemeentebestuur heel veel sterkte toe in deze verdrietige en onwerkelijke tijd." Verder bedankt de burgemeester de hulpdiensten en vrijwilligers die naar de jongen hebben gezocht.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage met reacties op de zoekactie en de vondst van de jongen:

Meest gelezen

Waterbus Sliedrecht geschrapt: vanaf 6 oktober uit de vaart

Redactie Streek 56 | 24 sep 2025 14:10

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Overval op shoarmazaak, verdachte (15) in winkel vastgehouden

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 sep 2025 08:49

Lees ook

Nog meer aanhoudingen voor geweldsincidenten in Zwijndrecht

De vier jongeren die eerder werden aangehouden voor een steekpartij in Zwijndrecht, blijven allemaal...

Is pickleball ‘the next big thing’ voor sporters? Hier denken ze van wel

“De vraag is wat de toekomst gaat worden in sport, wat wordt ‘the next big thing’. Wij denken pickle...

Museumschool moet wijkcentrum worden: 'Met ruimte voor de toekomst en het verhaal van 1940'

De voormalige Museumschool in Ridderkerk moet een nieuwe bestemming krijgen. Het gebouw, waar in mei...

Veertig boetes uitgedeeld tijdens verkeerscontroles in Hardinxveld-Giessendam

Bij een verkeerscontrole in Hardinxveld-Giessendam zijn vorige week tientallen bekeuringen uitgedeel...

Senol is al 40 jaar theatermeester en krijgt onderscheiding: 'Ik moest er een paar dagen van bijkomen'

Theatermeester Senol Ünlütürk uit Papendrecht heeft een onderscheiding ontvangen. Hij zet zich al ve...

Donald Duck gaat op avontuur bij molens in Kinderdijk: 'Nederland is heel stripgeniek'

Donald Duck is in zijn lange loopbaan al op een heleboel plekken geweest, maar deze keer strijkt hij...