Dordrecht, Netherlands

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Bart op zijn scootmobiel tijdens lichtjestocht Streekomroep 56
Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maanden mee bezig, maar vrijdag was het dan eindelijk zover: de eerste scootmobiellichtjestocht door Alblasserdam. “Ik verwacht dat er heel veel mensen langs de kant staan.”
Erik van Krimpen | 22 december 2025 13:00 | Aangepast op 22 december 2025 12:35
Het is vrijdag, even na 18.30 uur, en de een na de andere verlichte scootmobiel rijdt het Wilgenplein op. Om één scootmobiel kan niemand heen: het is die van Bart zelf, die versierd is met kerstballen, sfeervolle lichtjes en Nederlandse vlaggetjes. Toch springt de halve meter hoge speakerbox achterop de scootmobiel het meest in het oog.

Net voor de start zet Bart de box nog even een paar decibel harder en wordt er uit volle borst meegezongen met muziek van onder andere André Hazes. Stipt 19.00 uur vertrekken de feestgangers onder luid applaus van familie, vrienden en burgemeester Jan Willem Boersma.

Bart neemt de leiding en spreekt de acht volgende scootmobielrijders onderweg bemoedigend toe via de microfoon, onder wie de oudste deelnemer van 90 jaar. Na een tocht van zo’n drie kilometer komen deelnemers na ongeveer een half uur weer veilig aan bij zorgcentrum Het Anker aan het Wilgenplein. “Dat was die alweer, dit was perfect”, vertelt Bart blij.

Eenzaamheid tegengaan
Het is een mening die wordt gedeeld door de bestuurders van de andere acht scootmobielen. “Het is echt een leuke club, dus volgend jaar doen we het nog een keer”, vertelt een vrouwelijk deelnemer, die ook een tip heeft voor mensen die wat moeilijker te been zijn. “Al zit je in een scootmobiel, gezelligheid moet je zelf maken!” Met de tocht hoopt Bart ook een hoger doel te bereiken. “Mensen moeten niet binnen blijven zitten. Het is belangrijk dat ze niet vereenzamen.“

Nieuwe editie in de maak
Ondanks dat de opkomst lager was dan verwacht en er ook minder mensen langs de kant stonden dan gewenst, spreekt Bart van een geslaagde eerste editie. Hij is nu al bezig met de volgende tocht. “In mei is de volgende gepland, dan doen we het iets later en maken we de ronde nog wat langer.” Bart hoopt dat er dan meer mensen meerijden met de tocht.

Bekijk via ons YouTube-kanaal hoe de eerste editie van de scootmobiellichtjestocht is verlopen:

Lees meer over:

scootmobiel|Kerst|optocht|

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...

Ongeneeslijk zieke Eva (5) ontsteekt lichtjes in kerstboom: 'Ik vind het fantastisch'

Samen met haar broertjes ontstak de terminale Eva (5) uit Dordrecht zaterdagmiddag de 25 duizend lic...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

Veel muziek tijdens Kerst op TV Dordrecht

Meezingen met de Sing-a-Long van de Decemberdagen, de unieke albumrelease van de Rythm Chiefs in de ...

Agnes maakt bijzondere creaties van tandwielen en fietskettingen

Een paar jaar geleden zag Agnes Karsijns uit Hardinxveld-Giessendam in een kroeg kaarshouders, die g...