Dordrecht, Netherlands

Geslaagde oefening burgerhulpnetwerk

Het Rode Kruis kijkt tevreden terug op de eerste praktijkoefening van het burgernetwerk Ready2Help. Zo'n driehonderd mensen hielpen zaterdag mee in Dordrecht, waar een dreigende overstroming werd nagebootst.
Peter Tromp | 16 maart 2015 16:37 | Aangepast op 16 maart 2015 16:37
''We hebben goed kunnen oefenen'', zei een woordvoerster. ''De deelnemers reageerden enthousiast.''

Het burgerhulpnetwerk is onlangs opgericht. Meer dan 5000 mensen zijn inmiddels aangesloten en oproepbaar bij calamiteiten.

In Dordrecht vulden de mensen bijvoorbeeld zandzakken, hielpen ze verontruste burgers en zorgden ze ervoor dat kunstwerken werden gered.

Er werd ook geoefend met hulpberichten op sociale media, zoals Twitter. 120 mensen hadden zich opgegeven om neptweets te versturen en overspoelden zo de autoriteiten met informatie.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...