Dordrecht, Netherlands

Gespreksleiders mogen niet

Dordrecht mag commissievergaderingen niet laten voorzitten door ingehuurde externe voorzitters. Dat heeft de minister laten weten op vragen uit de raad. Hij heeft opdracht gegeven om te gaan handelen volgens de wet.
Peter Tromp | 12 maart 2015 17:02 | Aangepast op 12 maart 2015 17:02
Dordrecht huurt drie mensen in als voorzitter van commissievergaderingen. Het was een proef die vooruitliep op een wetswijziging. Normaal gesproken nemen raadsleden deze taak op zich. Toen de wetswijziging niet doorging, besloot de gemeente de externe voorzitters te laten fungeren als gespreksleiders, waarbij raadsleden de vergaderingen alleen open en afsluiten. Dit is niet volgens de gemeentewet, concludeert minister Ronald Plasterk.

De externe voorzitters krijgen ruim 600 euro per maand en daarbovenop een onkostenvergoeding van bijna 75 euro, Hun aanstelling loopt tot 8 juli.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...