Dordrecht, Netherlands

GetUp gaat mogelijk door!

Het project Get Up, waarin jongeren met een afstand tot de arbeidsmarkt aan het werk worden geholpen, wordt waarschijnlijk verlengd. Dat werd duidelijk tijdens een werkbezoek van wethouder Peter Heijkoop aan de betrokken organisaties van het project.
Petra Scheurwater | 26 oktober 2017 17:55 | Aangepast op 26 oktober 2017 17:55
Vanuit De Hoop werkt re-integratiebedrijf JobUp samen met de Participatiemarkt. Respectievelijk brengen deze organisaties een netwerk van welwillende bedrijven en een makkelijk contact met de doelgroep mee. Jobcoach Erik Baan kan het succes van die combinatie verklaren.

"Wij hebben coaches in dienst die, vanuit hun culturele achtergrond, meer aansluiting hebben bij de jongeren. De ervaring leert dat er te vaak een mismatch is tussen hulpverlener en deelnemer. Wij hebben hulpverleners die de wereld van de jongeren kennen en er goed op aan kunnen sluiten."

Tienermoeders

In het afgelopen traject zijn 15 van de 23 deelnemers aan het werk geholpen. Maar ook met het bereiken van deze doelgroep zijn de Drechtsteden er volgens wethouder Peter Heijkoop nog niet. "We willen elke dag een beetje beter. Wat ik ook heel belangrijk vind is om kwetsbare jonge vrouwen te helpen. We hebben in Dordrecht veel tienermoeders en daar moeten we ons ook voor inzetten. Dat is soms wat lastiger, want veel projecten gaan over bouw, infra en steigerbouw."

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meerdere inbraken en achterhouden tankpassen: 20 maanden cel geëist

Een 53-jarige Zwijndrechtenaar moet, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, 20 maanden de ce...

Een nieuwe slogan voor deze historische en gezellige stad? 'Dit is mijn eiland!'

Vraag Dordtenaren mee te denken over een nieuwe slogan voor de stad, en de meeste komen op de proppe...

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...