Dordrecht, Netherlands

Gevangenen krijgen sleutel van cel na proef Dordtse Poorten

Gevangenen krijgen voortaan een sleutel van hun eigen cel. Dat heeft minister Dekker besloten na een succesvolle proef in gevangenis de Dordtse Poorten.
Petra Scheurwater | 5 februari 2020 11:56 | Aangepast op 5 februari 2020 11:56
Het plan is dat het personeel het minder druk krijgt als gevangenen van buitenaf hun eigen cel mogen openen en sluiten. De cel kan dan dicht als de gevangene er niet verblijft. Dat leidt er volgens de minister toe dat ze hun bezittingen kunnen afschermen en op die manier diefstal voorkomen.

Aan de binnenkant van de cel zit geen sleutelgat, dus de gevangene kan de cel niet van binnenuit openen en dichtdoen.

Verder krijgen gedetineerden een eigen vaste telefoon. Dat moet vechtpartijen over het gebruik van de gemeenschappelijke telefoon voorkomen. De vaste telefoons in de cellen zijn beveiligd en kunnen worden afgeluisterd.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...