Dordrecht, Netherlands

'Gevolgen NS-staking groot voor Dordrecht'

Als de aangekondigde staking van vrijdag door mag gaan van de rechter, dan betekent dit grote problemen voor treinreizigers in de Randstad. Dat geldt ook voor Dordrecht.
Daan Berg | 22 december 2016 11:13 | Aangepast op 22 december 2016 11:13
"Veel treinen die langs station Dordrecht komen, komen ook door Rotterdam. Dat is één van de plekken waar een staking is aangekondigd", aldus Erik Kroeze van de NS. "Als een trein bijvoorbeeld stil blijft staan in Rotterdam, kan een andere machinist die wél aan het werk is daar niet zomaar langs."

De specifieke impact voor Dordrecht kon Kroeze donderdagochtend nog niet inschatten, mede omdat niet bekend is hoeveel personeel het werk zou neerleggen.

Of de staking doorgaat wordt donderdagmiddag beslist. De NS heeft samen met reizigersvereniging Rover een kort geding aangespannen tegen vakbond VVMC.

Die organisatie riep de staking in het leven als protest tegen te weinig variatie in het werk van treinpersoneel.

Lees ook

Bibliotheek en wijkcentra langer en vaker open

Het initiatief 'Warme ontmoetingsplekken' blijkt zo succesvol, dat de gemeente heeft besloten de ope...

Jaarlijkse vloedschottentest roept vragen op wat te doen bij hoogwater

“Ik vraag mij af of er geen gaatjes in zitten die het water toch doorlaten”, vertelt een winkeleigen...

Vijf vragen over het vonnis tegen Chemours: wat betekent de uitspraak?

Chemiebedrijf Chemours had actief informatie met de overheid moeten delen over de schadelijkheid van...

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura Magazine

In het Via Cultura Magazine van deze week een interview met Ilona Snip over haar aanstaande concert ...

'Wij kunnen heel tevreden zijn', zeggen gemeenten over PFAS-overwinning

"Wij hebben altijd gezegd dat wij Chemours aansprakelijk vinden voor de uitstoot en dat heeft de rec...

Proces 'Lucky' voor fatale schietpartij Zwijndrecht pas in mei

De inhoudelijke behandeling van de rechtszaak tegen Minh V, alias ‘Lucky’, staat gepland voor 15 of ...