Dordrecht, Netherlands

'Gezicht op Dordrecht' nageschilderd in geboortehuis Albert Cuyp

421 jaar geleden werd aan de Nieuwe Haven, Albert Cuyp geboren. In zijn geboortehuis komt een nieuw Bed & Breakfast en daar schildert Inge Modderkolk met haar collega Jorina Zondervan een van Cuyps bekende werken na.
Dennis Koorevaar | 26 mei 2021 18:53 | Aangepast op 26 mei 2021 18:53
Het schilderij 'Gezicht op Dordrecht', dat stam uit ongeveer 1660, wordt in de hal van de nieuwe B&B aan de hand van een voorbeeld nageschilderd. "We zijn begonnen met de outlines," vertelt Inge. "Zodat we daarna wat meer houvast hebben om hem in te schilderen. Daarom zie je nu nog vooral bruintinten."

Inge vertelt ook dat er nog wel vaak op het voorbeeld moet worden gekeken. Behalve de Grote Kerk moet de rest van het schilderij wel recht zijn. "En als je een goed voorbeeld hebt, is het een stuk makkelijker en gaat het sneller."

Om zo'n schilderij, tot in de puntjes, juist na te schilderen is het belangrijk dat je de juiste diepte creeërt en de schaduwen en lichtpunten op de goede plek hebt. "Ook al scheelt het maar een millimeter, kan het voor het oog er al heel anders uit zien."

Inge en Jorina verwachten nog wel een paar weken bezig te zijn met het schilderij van de bekende Dordtenaar.&t=27s

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...