Dordrecht, Netherlands

Gezocht: jongeren met goede ideëen voor de stad

Wil jij samen koken voor ouderen, een fotoproject starten, een gamemarathon organiseren of heb je een ander goed idee dat bijdraagt aan de stad? Jongerennetwerk R-Newt daagt je uit om je idee te presenteren aan een jury. Voor de winnaar staat een geldbedrag en ondersteuning in de uitvoering van het idee klaar.
Nynke Cuperus | 29 september 2020 12:47 | Aangepast op 29 september 2020 12:47
Vanwege de coronamaatregelen is het lastiger om je vrienden te zien en vaste structuren zoals school en sport vallen (tijdelijk) weg. Toch bruisen Dordtse jongeren volgens R-Newt van de energie en ideëen en organiseren ze allerlei dingen die wel kunnen. Zo bedacht Cristian van der Stoep van Rubiigames een gamemarathon voor het goede doel. "Samen met een groep enthousiaste jongeren hebben we onszelf 24 uur opgesloten om te gamen. Dat deden we niet voor de lol, maar voor een goed doel.”

Steuntje in de rug

Om zulke initiatieven te stimuleren kunnen organiseert R-Newt de Dordtse Pitch Night. Jongeren van 14 tot en met 27 jaar kunnen op 8 oktober hun idee pitchen in de Stadsbibliotheek Dordrecht. Ze presenteren hun idee aan een jury, bestaande uit Dordtse ondernemers. De beste ideeën maken kans op een mooi budget (250 tot 1000 euro) om hun idee waar te maken, onder begeleiding van de jongerenwerkers van R-Newt.

Jongerenwerker Ruud van Oeveren: “Jongeren hebben super veel goede ideeën over wat er beter kan in Dordrecht. Dat zien we ook in de Chille Zomer-enquête die we als R-Newt hebben uitgezet. De ideeën zijn creatief en heel divers. Al die creatieve ideeën geven we met de Dordtse Pitch Night graag een steuntje in de rug.”

Opgeven

Wil je je opgeven of meer informatie? Dat kan via bas@r-newt.nl

Lees ook

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...