Dordrecht, Netherlands

GGD Dordrecht overladen met de vraag ‘werken de zelftesten nog?’

Coronatest Jordy Nijenhuis
De GGD Dordrecht krijgt steeds vaker de vraag of zelftesten nog wel werken. De staafjes worden sinds het begin van de coronacrisis ingezet, maar Nederland is inmiddels een paar nieuwe varianten verder.
Marie Frenay | 12 oktober 2022 10:25 | Aangepast op 12 oktober 2022 10:25
Het virus zet sinds een paar jaar onze wereld op zijn kop en na een periode van rust lijkt corona weer een opmars te maken in Nederland. Dat betekent dat de langwerpige wattenstaafjes uit de kast worden getrokken, maar werken die zelftesten nog wel?

Hardnekkige griep heerst
Woordvoerster van de GGD in Dordrecht Marjoke Geluk heeft gemerkt dat steeds meer mensen met die vraag rondlopen en dat is niet gek. “Naast corona heerst er nu ook een hardnekkige griep/verkoudheid. Mensen worden daar lang ziek van, maar dat betekent niet dat het corona is.

”Sommige mensen geven aan dat ze na een paar negatieve testen toch positief testen in de teststraat van de GGD, legt de woordvoerster uit. “Onze coronatesten zijn betrouwbaarder, dus dat kan gewoon gebeuren”, vertelt Geluk.

Zelftest werkt voorlopig
De zelftesten worden niet gemaakt door de GGD, dus of die testen goed werken dat kunnen zij niet met zekerheid vertellen. Het RIVM daarentegen geeft aan dat de zelftesten gewoon werken bij alle bestaande varianten die rondgaan in Nederland. Of dat in de toekomst zo blijft dat kan woordvoerder Harald Wychgel niet met zekerheid vertellen. “De situatie kan namelijk veranderen, maar voor nu werken de testen gewoon.”

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...