Dordrecht, Netherlands

GGD: ook in Drechtsteden meisjes depressiever dan jongens

Ook in de regio Drechtsteden komt het beeld naar voren dat met name meisjes last hebben gehad van de coronapandemie en hoge verwachtingen. Het beeld van verschillen in mentale gezondheid tussen jongens en meisjes komt ook naar voren uit de landelijke Gezondheidsmonitor Jeugd 2021 (13- en 15 jarigen) waaraan ook GGD ZHZ heeft deelgenomen.
Ruud Elmendorp | 16 september 2022 11:25 | Aangepast op 16 september 2022 11:25
Uit de Corona Gezondheidsmonitor Jeugd 2021 blijkt dat meisjes in de regio ZHZ op veel vlakken van mentale gezondheid ongunstig scoren ten opzichte van jongens. Zo voelen meisjes zich minder vaak gelukkig dan jongens (82% vs. 76%), hebben meisjes vaker psychische klachten (33% vs. 15%) en voelen meisjes zich vaker gestresst over één of meer factoren dan jongens (53% vs. 26%).

Weerbaar
Opvallend is wel dat weerbaarheid bij zowel jongens als meisjes tussen 2019 en 2021 stabiel is gebleven. Zowel in 2019 als in 2021 was 94% van de jongens in de regio ZHZ voldoende weerbaar, tegenover 87% van de meisjes. Daarnaast zien we regionaal wel een lichte stijging van ervaren stress bij meisjes tussen 2019 en 2021 (51% naar 53%), tegenover een daling van ervaren stress bij jongens (32% naar 26%).

GGD ZHZ wil mentale gezondheid bespreekbaar maken
Het team gezondheidsbevordering van de GGD ZHZ heeft de opdracht om te ondersteunen in het bevorderen van de Mentale Gezondheid en adviseert de gemeenten. Ontwikkelingen, signalen en behoeften staan hierin centraal. Op 10 oktober, op de Landelijke Dag Psychische Gezondheid, organiseert de GGD ZHZ daarom voor ambtenaren volksgezondheid, jeugd &, onderwijs uit de regio de bijeenkomst Mentale Gezondheid. Hier worden de recente cijfers besproken en gaan we vanuit onze expertise in gesprek met de gemeenten om tot een effectieve aanpak te komen.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...

Accepteer en praat over tegenslag: ‘Het leven is als mens leuker dan als held’

Hoe ga je om met tegenslag, verlies of druk als de buitenwereld van je verlangd dat je er altijd ben...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...