gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

GGD: "Vanaf 1 juni drie teststraten op Oranjepark, situatie verpleeghuizen positiever"

5caef91a1a64713476c64a7f1a834c97

Tijdens de wekelijkse persconferentie maakte GGD-directeur Karel van Hengel bekend dat iedereen vanaf 1 juni met klachten terecht kan bij drie teststraten op het Oranjepark.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De GGD heeft besloten om te starten met deze centrale locatie, omdat niet te voorspellen is hoe het volgende week gaat lopen. Op basis van de cijfers en in overleg met omliggende regio’s wordt komende week besloten eventueel uit te breiden naar de flanken van de regio Zuid-Holland Zuid.


Mensen met klachten moeten een landelijk nummer bellen dat later bekend wordt gemaakt. Zij maken een afspraak en krijgen binnen 48 uur uitslag. Is deze positief, dan moeten zij, hun huishouden en nauwe contacten 14 dagen in quarantaine.


De komende dagen wordt naast het noodnummer een website geopend met informatie, ook adviseert de Veiligheidsregio de eigen website in de gaten te houden. Mensen met vragen kunnen hier terecht. De Veiligheidsregio werkt nog aan een nieuwe noodverordening die zo snel mogelijk naar buiten komt om verdere verwarring weg te nemen.


De directeur ging nog kort in op de cijfers uit de zorg: deze zijn positief. Zo zijn er van de 27 thuiszorgorganisaties 24 “schoon”, en zijn er in GGZ-instellingen geen besmettingen gemeld.

Ook over de situatie in het Parkhuis is Van Hengel voorzichtig positief: “er zijn deze week 7 besmettingen gemeld bij de 77 bewoners. Dat zijn er nog steeds 7 te veel, maar wel een stabilisering.” In totaal zijn er 115 besmettingen bij Het Parkhuis bekend, waarvan 23 mensen zijn overleden. Zowel van Hengel als voorzitter van de Veiligheidsregio ZHZ Kolff benadrukken het volgende: “Het Parkhuis zet alles op alles om deze besmettingshaard de kop in te drukken, wij ondersteunen hen waar wij kunnen en hebben hier alle vertrouwen in. Het bericht dat zorgverleners van deze instelling worden geweerd is zeer verwerpelijk nieuws en wij roepen op deze mensen te steunen.”


Op de Dordtse basisscholen Don Bosco en de Beatrixschool is geen reden tot paniek, maakte Van Hengel duidelijk: “Don Bosco had door besmet personeel voornamelijk moeite met het regelen van vervanging. Ik wil benadrukken dat hier geen sprake was van een besmettingshaard op de school zelf. De school mag dinsdag gewoon weer veilig open.” Op de Beatrixschool is een leerling uit groep 3 positief getest. Deze mag, na quarantaine met het gezin, weer naar school, en ook de rest van klas is klachtenvrij gebleven. De GGD en de Veiligheidsregio benadrukken dat er op basis van de huidige data absoluut geen reden is om kinderen thuis te houden van school.

Lees ook

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.