Dordrecht, Netherlands

GGD Zuid-Holland Zuid met nieuwe vaccinatielocatie klaar voor eventuele derde prik

Als het demissionair kabinet besluit een derde coronavaccinatie door te voeren, dan is de GGD Zuid-Holland Zuid daar klaar voor. Dinsdag opent op de Laan van Europa in Dordrecht een nieuwe priklocatie.
Robin Nanninga | 2 september 2021 17:05 | Aangepast op 2 september 2021 17:05
De huidige vaccinatielocatie, de sporthal van Oranje Wit, wordt vanaf dan weer gebruikt om in te sporten. "We kunnen op de nieuwe plek opschalen tot over de 3200 prikken per dag", zegt GGD Zuid-Holland Zuid-directeur Cees Vermeer. Met de locatie in Gorinchem erbij zit de regio op zo'n 6500: qua capaciteit geen groot verschil met de achterliggende periode.

Die capaciteit is nodig voor iedereen die nog een tweede prik moet krijgen of nu nog besluit zich te willen laten vaccineren. Ook bereidt de GGD zich hiermee voor op een eventuele derde vaccinatie, als het demissionair daartoe besluit. "We zijn er volledig klaar voor om dat derde vaccin te zetten." Ook qua personeel, zegt de directeur.

De vaccinatiegraad ligt in Zuid-Holland Zuid volgens Vermeer momenteel ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde: 75 procent. Nederland wil naar 85 procent. Om dat te bereiken, blijft de GGD wijken in trekken die achterblijven. Ook blijft het op de nieuwe locatie mogelijk om zonder afspraak een prik te laten zetten.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

Omroep Brabant | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 09:13

Lees ook

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...