Dordrecht, Netherlands

GGZ-instellingen zonder cliëntenstop 'Geld gaat hard op, we moeten goed rekenen'

GGZ-instelling Yulius heeft sinds begin september een cliëntenstop. Hun budget voor dit jaar is namelijk op. Autistische kinderen kunnen daar vanaf 1 januari 2017 pas weer terecht voor hulp. In totaal hebben vijf GGZ-instellingen in de regio een cliëntenstop, waarbij ze op bepaalde poli's geen cliënten meer aannemen.
Petra Scheurwater | 26 september 2016 17:17 | Aangepast op 26 september 2016 17:17
Sinds 2015 worden de budgetten in de jeugdhulp anders verdeeld. Vanaf dat moment kwam het geld uit de gemeente, daarvoor werd het vanuit de staat geregeld. Organisaties geven aan hoeveel cliënten ze in een jaar verwachten, daar worden hun budgetten op gemaakt. Krijg je al het aantal aanmeldingen van een jaar in driekwart jaar, dan kan je geld in september op zijn.

Niet alleen instellingen met een cliëntenstop lopen tegen de budgetverdeling aan. Andere instellingen herkennen de zorgen rondom de nieuwe verdeling van geld. "Dat geld gaat hard op, voornamelijk als je veel aanmeldingen krijgt. Dan is het best spannend van hoe gaan we dat volbrengen tot aan het eind van het jaar."

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...