Dordrecht, Netherlands

Gideon Bodden bespeelt de beiaard

Gideon Bodden, stadsbeiaardier van Amsterdam, Schoonhoven en Hilvarenbeek bespeelt vanavond de beiaard van de Grote Kerk.
Gert van der Steen | 16 augustus 2018 13:34 | Aangepast op 16 augustus 2018 13:34
Bij zijn bewerkingen van muziek voor beiaard, die eigenlijk voor andere instrumenten is gecomponeerd, grijpt hij vaak terug op barok. Het eerste deel van het programma, vanaf 19.00 uur op het Stadhuiscarillon, is dan ook werk van Henry Purcell uit het einde van de zeventiende eeuw.

Bij het tweede deel, na 20.00 uur in de Grote Kerk, speelt hij recenter werk. Bijvoorbeeld van Ravel, een Franse impressionist, en Béla Bártok, die volksmuziek als basis voor zijn composities gebruikte. Ook twintigste en eenentwintigste eeuwers komen hierin aan bod.

Het is het zevende concert in de reeks van het Torenmuziek Festival, dat voor de 52e keer wordt gehouden.

Lees ook

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...