gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Giraffes in restaurant Dordrechts Musuem

09c99618810ae6e1a6e5a13378500375

Niet alleen het museum, maar ook het bijbehorende restaurant Art & Dining stond afgelopen zondag vol met kunst. Voor de vierde keer werd daar Art & Wine georganiseerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Kortgezegd: kunst bekijken onder het genot van een glaasje wijn. En ook deze keer was het aanbod heel divers.

Grote blikvanger was een beschilderde giraffe die luistert naar de naam Eran, die bij Stichting Blijmakers hoort. Eran staat symbool voor het gelijknamige nieuwe stimuleringsfonds van kunstenaars Erica de Winter en Anja Bulté. “Wij willen eigenlijk jong talent, dat geen mogelijkheid heeft omdat er financiële problemen zijn, om die te helpen dat talent te ontwikkelen,” vertelt Bulté. Nadat ze getroffen werd door een herseninfarct, merkte ze hoeveel positieve invloed creativiteit kan hebben op het herstel. “We willen dat iedereen de kracht van creativiteit moet kunnen beleven.”


Tijdens Art & Wine werden er daarom kleine giraffes verkocht. De opbrengst gaat volledig naar de jonge talenten. Later deze week ziet u in het programma Eilandleven een uitgebreid verslag van deze editite van de kunstfair en komen nog veel meer organisaties en kunstenaars aan het woord.

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.