gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Giraffes in restaurant Dordrechts Musuem

09c99618810ae6e1a6e5a13378500375

Niet alleen het museum, maar ook het bijbehorende restaurant Art & Dining stond afgelopen zondag vol met kunst. Voor de vierde keer werd daar Art & Wine georganiseerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Kortgezegd: kunst bekijken onder het genot van een glaasje wijn. En ook deze keer was het aanbod heel divers.

Grote blikvanger was een beschilderde giraffe die luistert naar de naam Eran, die bij Stichting Blijmakers hoort. Eran staat symbool voor het gelijknamige nieuwe stimuleringsfonds van kunstenaars Erica de Winter en Anja Bulté. “Wij willen eigenlijk jong talent, dat geen mogelijkheid heeft omdat er financiële problemen zijn, om die te helpen dat talent te ontwikkelen,” vertelt Bulté. Nadat ze getroffen werd door een herseninfarct, merkte ze hoeveel positieve invloed creativiteit kan hebben op het herstel. “We willen dat iedereen de kracht van creativiteit moet kunnen beleven.”


Tijdens Art & Wine werden er daarom kleine giraffes verkocht. De opbrengst gaat volledig naar de jonge talenten. Later deze week ziet u in het programma Eilandleven een uitgebreid verslag van deze editite van de kunstfair en komen nog veel meer organisaties en kunstenaars aan het woord.

Lees ook

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.