gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Giraffes in restaurant Dordrechts Musuem

09c99618810ae6e1a6e5a13378500375

Niet alleen het museum, maar ook het bijbehorende restaurant Art & Dining stond afgelopen zondag vol met kunst. Voor de vierde keer werd daar Art & Wine georganiseerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Kortgezegd: kunst bekijken onder het genot van een glaasje wijn. En ook deze keer was het aanbod heel divers.

Grote blikvanger was een beschilderde giraffe die luistert naar de naam Eran, die bij Stichting Blijmakers hoort. Eran staat symbool voor het gelijknamige nieuwe stimuleringsfonds van kunstenaars Erica de Winter en Anja Bulté. “Wij willen eigenlijk jong talent, dat geen mogelijkheid heeft omdat er financiële problemen zijn, om die te helpen dat talent te ontwikkelen,” vertelt Bulté. Nadat ze getroffen werd door een herseninfarct, merkte ze hoeveel positieve invloed creativiteit kan hebben op het herstel. “We willen dat iedereen de kracht van creativiteit moet kunnen beleven.”


Tijdens Art & Wine werden er daarom kleine giraffes verkocht. De opbrengst gaat volledig naar de jonge talenten. Later deze week ziet u in het programma Eilandleven een uitgebreid verslag van deze editite van de kunstfair en komen nog veel meer organisaties en kunstenaars aan het woord.

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.