gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Giraffes in restaurant Dordrechts Musuem

09c99618810ae6e1a6e5a13378500375

Niet alleen het museum, maar ook het bijbehorende restaurant Art & Dining stond afgelopen zondag vol met kunst. Voor de vierde keer werd daar Art & Wine georganiseerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Kortgezegd: kunst bekijken onder het genot van een glaasje wijn. En ook deze keer was het aanbod heel divers.

Grote blikvanger was een beschilderde giraffe die luistert naar de naam Eran, die bij Stichting Blijmakers hoort. Eran staat symbool voor het gelijknamige nieuwe stimuleringsfonds van kunstenaars Erica de Winter en Anja Bulté. “Wij willen eigenlijk jong talent, dat geen mogelijkheid heeft omdat er financiële problemen zijn, om die te helpen dat talent te ontwikkelen,” vertelt Bulté. Nadat ze getroffen werd door een herseninfarct, merkte ze hoeveel positieve invloed creativiteit kan hebben op het herstel. “We willen dat iedereen de kracht van creativiteit moet kunnen beleven.”


Tijdens Art & Wine werden er daarom kleine giraffes verkocht. De opbrengst gaat volledig naar de jonge talenten. Later deze week ziet u in het programma Eilandleven een uitgebreid verslag van deze editite van de kunstfair en komen nog veel meer organisaties en kunstenaars aan het woord.

Lees ook

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.