gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Giraffes in restaurant Dordrechts Musuem

09c99618810ae6e1a6e5a13378500375

Niet alleen het museum, maar ook het bijbehorende restaurant Art & Dining stond afgelopen zondag vol met kunst. Voor de vierde keer werd daar Art & Wine georganiseerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Kortgezegd: kunst bekijken onder het genot van een glaasje wijn. En ook deze keer was het aanbod heel divers.

Grote blikvanger was een beschilderde giraffe die luistert naar de naam Eran, die bij Stichting Blijmakers hoort. Eran staat symbool voor het gelijknamige nieuwe stimuleringsfonds van kunstenaars Erica de Winter en Anja Bulté. “Wij willen eigenlijk jong talent, dat geen mogelijkheid heeft omdat er financiële problemen zijn, om die te helpen dat talent te ontwikkelen,” vertelt Bulté. Nadat ze getroffen werd door een herseninfarct, merkte ze hoeveel positieve invloed creativiteit kan hebben op het herstel. “We willen dat iedereen de kracht van creativiteit moet kunnen beleven.”


Tijdens Art & Wine werden er daarom kleine giraffes verkocht. De opbrengst gaat volledig naar de jonge talenten. Later deze week ziet u in het programma Eilandleven een uitgebreid verslag van deze editite van de kunstfair en komen nog veel meer organisaties en kunstenaars aan het woord.

Lees ook

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.