gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glaucoom is een sluipend gevaar

8bade8adda4b9447424178a79a559cff

Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Glaucoom is een sluipende beschadiging van de oogzenuw, die uitval veroorzaakt van een steeds groter deel van het gezichtsveld. Vroegtijdige herkenning van de kwaal is belangrijk, omdat het zonder behandeling zelfs tot blindheid kan leiden.


De afdeling Oogheelkunde van het ziekenhuis houdt daarom twee activiteiten. In Zwijndrecht werd maandag een informatiemiddag gehouden en donderdag volgt in Dordrecht een inloopochtend met druppelinstructie en informatie voor glaucoom-patiënten.


Vooral 40-plussers met een oogafwijking van méér dan plus drie of min drie lopen risico. Een bezoekje aan een opticien, liefst een optometrist, is de beste tip voor mensen, die hun ogen willen laten controleren.

Lees ook

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.