gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glaucoom is een sluipend gevaar

8bade8adda4b9447424178a79a559cff

Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Glaucoom is een sluipende beschadiging van de oogzenuw, die uitval veroorzaakt van een steeds groter deel van het gezichtsveld. Vroegtijdige herkenning van de kwaal is belangrijk, omdat het zonder behandeling zelfs tot blindheid kan leiden.


De afdeling Oogheelkunde van het ziekenhuis houdt daarom twee activiteiten. In Zwijndrecht werd maandag een informatiemiddag gehouden en donderdag volgt in Dordrecht een inloopochtend met druppelinstructie en informatie voor glaucoom-patiënten.


Vooral 40-plussers met een oogafwijking van méér dan plus drie of min drie lopen risico. Een bezoekje aan een opticien, liefst een optometrist, is de beste tip voor mensen, die hun ogen willen laten controleren.

Lees ook

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.