gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glaucoom is een sluipend gevaar

8bade8adda4b9447424178a79a559cff

Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Glaucoom is een sluipende beschadiging van de oogzenuw, die uitval veroorzaakt van een steeds groter deel van het gezichtsveld. Vroegtijdige herkenning van de kwaal is belangrijk, omdat het zonder behandeling zelfs tot blindheid kan leiden.


De afdeling Oogheelkunde van het ziekenhuis houdt daarom twee activiteiten. In Zwijndrecht werd maandag een informatiemiddag gehouden en donderdag volgt in Dordrecht een inloopochtend met druppelinstructie en informatie voor glaucoom-patiënten.


Vooral 40-plussers met een oogafwijking van méér dan plus drie of min drie lopen risico. Een bezoekje aan een opticien, liefst een optometrist, is de beste tip voor mensen, die hun ogen willen laten controleren.

Lees ook

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.