gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glaucoom is een sluipend gevaar

8bade8adda4b9447424178a79a559cff.jpg

Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Glaucoom is een sluipende beschadiging van de oogzenuw, die uitval veroorzaakt van een steeds groter deel van het gezichtsveld. Vroegtijdige herkenning van de kwaal is belangrijk, omdat het zonder behandeling zelfs tot blindheid kan leiden.


De afdeling Oogheelkunde van het ziekenhuis houdt daarom twee activiteiten. In Zwijndrecht werd maandag een informatiemiddag gehouden en donderdag volgt in Dordrecht een inloopochtend met druppelinstructie en informatie voor glaucoom-patiënten.


Vooral 40-plussers met een oogafwijking van méér dan plus drie of min drie lopen risico. Een bezoekje aan een opticien, liefst een optometrist, is de beste tip voor mensen, die hun ogen willen laten controleren.

Lees ook

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.

seringenstraat Papendrecht.jpg

Opvanglocatie die eerder al zou sluiten nu echt leeg

De laatste jongeren zijn vertrokken uit de tijdelijke opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) aan de Seringenstraat in Papendrecht. Sinds april 2023 werd hier aan maximaal 50 jongeren tussen de 14 en 18 jaar, die zonder ouders of andere begeleiders in Nederland zijn aangekomen om asiel aan te vragen, onderdak geboden.

hertellingZwijndrecht.jpeg

verkiezingen

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

knotploeg foto 2.png

Einde van het knot-seizoen: 'In één keer weer voorbij'

Na maanden hard werken, komt er eind deze maand een eind aan het knotseizoen. Vooral in de polders een belangrijke zaak: want de kenmerkende wilgen kunnen niet zonder. “De takken worden er afgezaagd zo om de drie of vier jaar”.

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.