gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glaucoom is een sluipend gevaar

8bade8adda4b9447424178a79a559cff

Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bijna 100.000 mensen lijden aan glaucoom, maar nog eens zoveel mensen hebben de oogziekte óók, zonder dat zelf te weten. Het Albert Schweitzerziekenhuis doet daarom mee aan de Wereld Glaucoom Week.

Glaucoom is een sluipende beschadiging van de oogzenuw, die uitval veroorzaakt van een steeds groter deel van het gezichtsveld. Vroegtijdige herkenning van de kwaal is belangrijk, omdat het zonder behandeling zelfs tot blindheid kan leiden.


De afdeling Oogheelkunde van het ziekenhuis houdt daarom twee activiteiten. In Zwijndrecht werd maandag een informatiemiddag gehouden en donderdag volgt in Dordrecht een inloopochtend met druppelinstructie en informatie voor glaucoom-patiënten.


Vooral 40-plussers met een oogafwijking van méér dan plus drie of min drie lopen risico. Een bezoekje aan een opticien, liefst een optometrist, is de beste tip voor mensen, die hun ogen willen laten controleren.

Lees ook

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.