gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glimlachroute en grachtengordel kunnen Dordt leuker maken

Onder grote belangstelling werd de tentoonstelling met ideeën voor de toekomst van de stad woensdagmiddag geopend in de Berckepoort. Tientallen Dordtenaren hebben zich de afgelopen gebogen over wat er in de stad beter en anders zou kunnen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De ideeën die tentoongesteld worden lopen uiteen, van een glimlachroute tot Dordt als zelfvoorzienend eiland en de natuur en stad die meer verbonden moeten zijn. De hoop is dat de politiek deze ideeën meeneemt in hun partijprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Wethouder Piet Sleeking opende de tentoonstelling en ziet dat wel gebeuren. "Er zitten ideeën bij die je in de volgende periode kan realiseren. Sommige thema's zijn wel echt lange termijn werk, maar daar kun je wel een aanzet voor maken om die de komende decennia verder te ontwikkelen. Ik hoop en verwacht dat dit wel gaat gebeuren."

De tentoonstelling is tot en met 27 mei, van woensdag tot en met zaterdag, met uitzondering van Hemelvaartsdag, te zien in de Berckepoort.

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.