gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goed bezochte Archeologie dag

De Nationale archeologiedag is goed bezocht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de Nationale archeologiedagen is de Archeologische Werkgemeenschap Lek-en Merwestreek zaterdag bij Huis te Merwede neergestreken om daar de bezoekers kennis te laten maken met de verschillende archeologische onderzoek methodes. Zo konden kinderen aan de slag met een metaaldetector en waren er duikers van de Landelijke Werkgroep Archeologie Onder Water aanwezig. Zij lieten tal van voorwerpen zien die ze opgedoken hebben in het riviertje de Giessen. Er werden ook grondmonsters geboord om te zien waar de gracht rondom het Huis te Merwede ooit gelopen heeft. Maandag meer over deze dag bij TV Dordrecht vanaf 18.00 uur in ons programma "Dit Weekend In Dordt".

Lees ook

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.