gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goed bezochte Archeologie dag

De Nationale archeologiedag is goed bezocht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de Nationale archeologiedagen is de Archeologische Werkgemeenschap Lek-en Merwestreek zaterdag bij Huis te Merwede neergestreken om daar de bezoekers kennis te laten maken met de verschillende archeologische onderzoek methodes. Zo konden kinderen aan de slag met een metaaldetector en waren er duikers van de Landelijke Werkgroep Archeologie Onder Water aanwezig. Zij lieten tal van voorwerpen zien die ze opgedoken hebben in het riviertje de Giessen. Er werden ook grondmonsters geboord om te zien waar de gracht rondom het Huis te Merwede ooit gelopen heeft. Maandag meer over deze dag bij TV Dordrecht vanaf 18.00 uur in ons programma "Dit Weekend In Dordt".

Lees ook

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.