gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goed bezochte Archeologie dag

De Nationale archeologiedag is goed bezocht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de Nationale archeologiedagen is de Archeologische Werkgemeenschap Lek-en Merwestreek zaterdag bij Huis te Merwede neergestreken om daar de bezoekers kennis te laten maken met de verschillende archeologische onderzoek methodes. Zo konden kinderen aan de slag met een metaaldetector en waren er duikers van de Landelijke Werkgroep Archeologie Onder Water aanwezig. Zij lieten tal van voorwerpen zien die ze opgedoken hebben in het riviertje de Giessen. Er werden ook grondmonsters geboord om te zien waar de gracht rondom het Huis te Merwede ooit gelopen heeft. Maandag meer over deze dag bij TV Dordrecht vanaf 18.00 uur in ons programma "Dit Weekend In Dordt".

Lees ook

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.