gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goed overleg over Intercity

Het overleg van provincies en gemeenten met het ministerie over de Intercity-verbindingen Dordrecht-Breda is zinvol geweest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de conclusie die wethouder Rik van de Linden trekt uit het gesprek.

Hierin hebben de vertegenwoordigers van de provincies Zuid-Holland en Noord-Brabant, de Drechtsteden, Dordrecht, Breda en Gorinchem duidelijk gemaakt dat meebetalen aan een normale landelijke spoorverbinding geen taak van de lagere overheden is en een Intercity-pendel geen volwaardige verbinding. Het ministerie heeft aangekondigd met een aangepast voorstel te komen.

Van der Linden vraagt alle raadsleden om hun partijgenoten in de Tweede Kamer aan te spreken. Vandaag staat het Algemeen Overleg Spoor op de agenda en hij wil graag dat de parlementariërs aandacht blijven besteden aan dit probleem.

De brandbrieven, die Dordrecht in september aan Den Haag stuurde, waren de aanleiding voor het overleg van de afgelopen week.

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.