Dordrecht, Netherlands

Goedkope lening voor verduurzamen monumenten

Het gemeentelijke restauratiefonds financiert nu ook energiebesparende maatregelen in monumenten. Eigenaren van monumenten kunnen bij het fonds tegen een lage rente geld lenen. Er is twee miljoen beschikbaar.
Peter Tromp | 16 februari 2018 16:56 | Aangepast op 16 februari 2018 16:56
De gemeente wil met de maatregelen stimuleren dat monumenteneigenaren hun panden verduurzamen. Het gaat om maatregelen die genomen worden aan het casco. Het zou bijdragen aan het behoud voor de toekomst. 

De stad Dordrecht heeft op dit moment 1000 monumenten en beeldbepalende panden. De gemeente wil dat aantal verder uitbreiden.

Lees ook

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...