gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goedkoper licht in Dordt

De gemeente bespaart veel meer energie op het gebruik van moderne openbare verlichting dan was verwacht. De doelstelling van een besparing van 17 procent in 20 jaar tijd kan daarom worden opgeschroefd naar 23 procent. Dat is mogelijk door bij straatverlichting volledig over te stappen op led-technologie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De led-technologie heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Zowel gebruikskosten als aanschafkosten zijn fors gedaald. De gemeente ziet geen belemmering meer om de techniek overal in de buitenruimte toe te passen. 

Duurzaamheidswethouder Rik van der Linden ondertekent daarom woensdag op de Nationale Klimaattop in Rotterdam twee afspraken, waarin staat dat bij vervanging, reconstructie en nieuwbouw van openbare verlichting en verkeersregelinstallaties voortaan alleen nog led wordt gebruikt en dat de gemeente het energieverbruik van openbare verlichting en het percentage energiezuinige en slimme verlichting jaarlijks openbaar maakt via de Klimaatmonitor.

De afgelopen jaren is al geëxperimenteerd met verschillende soorten ledverlichting. Probleem was dat er steeds een verbeterde variant op de markt kwam die er anders uitzag en goedkoper was dan de vorige. Voor de gemeente Dordrecht was daarom niet duidelijk welke led de beste keuze zou zijn.

Lees ook

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.