gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goedkoper licht in Dordt

De gemeente bespaart veel meer energie op het gebruik van moderne openbare verlichting dan was verwacht. De doelstelling van een besparing van 17 procent in 20 jaar tijd kan daarom worden opgeschroefd naar 23 procent. Dat is mogelijk door bij straatverlichting volledig over te stappen op led-technologie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De led-technologie heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Zowel gebruikskosten als aanschafkosten zijn fors gedaald. De gemeente ziet geen belemmering meer om de techniek overal in de buitenruimte toe te passen. 

Duurzaamheidswethouder Rik van der Linden ondertekent daarom woensdag op de Nationale Klimaattop in Rotterdam twee afspraken, waarin staat dat bij vervanging, reconstructie en nieuwbouw van openbare verlichting en verkeersregelinstallaties voortaan alleen nog led wordt gebruikt en dat de gemeente het energieverbruik van openbare verlichting en het percentage energiezuinige en slimme verlichting jaarlijks openbaar maakt via de Klimaatmonitor.

De afgelopen jaren is al geëxperimenteerd met verschillende soorten ledverlichting. Probleem was dat er steeds een verbeterde variant op de markt kwam die er anders uitzag en goedkoper was dan de vorige. Voor de gemeente Dordrecht was daarom niet duidelijk welke led de beste keuze zou zijn.

Lees ook

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?