gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goedkoper licht in Dordt

De gemeente bespaart veel meer energie op het gebruik van moderne openbare verlichting dan was verwacht. De doelstelling van een besparing van 17 procent in 20 jaar tijd kan daarom worden opgeschroefd naar 23 procent. Dat is mogelijk door bij straatverlichting volledig over te stappen op led-technologie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De led-technologie heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Zowel gebruikskosten als aanschafkosten zijn fors gedaald. De gemeente ziet geen belemmering meer om de techniek overal in de buitenruimte toe te passen. 

Duurzaamheidswethouder Rik van der Linden ondertekent daarom woensdag op de Nationale Klimaattop in Rotterdam twee afspraken, waarin staat dat bij vervanging, reconstructie en nieuwbouw van openbare verlichting en verkeersregelinstallaties voortaan alleen nog led wordt gebruikt en dat de gemeente het energieverbruik van openbare verlichting en het percentage energiezuinige en slimme verlichting jaarlijks openbaar maakt via de Klimaatmonitor.

De afgelopen jaren is al geëxperimenteerd met verschillende soorten ledverlichting. Probleem was dat er steeds een verbeterde variant op de markt kwam die er anders uitzag en goedkoper was dan de vorige. Voor de gemeente Dordrecht was daarom niet duidelijk welke led de beste keuze zou zijn.

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.