gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goedkoper licht in Dordt

De gemeente bespaart veel meer energie op het gebruik van moderne openbare verlichting dan was verwacht. De doelstelling van een besparing van 17 procent in 20 jaar tijd kan daarom worden opgeschroefd naar 23 procent. Dat is mogelijk door bij straatverlichting volledig over te stappen op led-technologie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De led-technologie heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Zowel gebruikskosten als aanschafkosten zijn fors gedaald. De gemeente ziet geen belemmering meer om de techniek overal in de buitenruimte toe te passen. 

Duurzaamheidswethouder Rik van der Linden ondertekent daarom woensdag op de Nationale Klimaattop in Rotterdam twee afspraken, waarin staat dat bij vervanging, reconstructie en nieuwbouw van openbare verlichting en verkeersregelinstallaties voortaan alleen nog led wordt gebruikt en dat de gemeente het energieverbruik van openbare verlichting en het percentage energiezuinige en slimme verlichting jaarlijks openbaar maakt via de Klimaatmonitor.

De afgelopen jaren is al geëxperimenteerd met verschillende soorten ledverlichting. Probleem was dat er steeds een verbeterde variant op de markt kwam die er anders uitzag en goedkoper was dan de vorige. Voor de gemeente Dordrecht was daarom niet duidelijk welke led de beste keuze zou zijn.

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.