gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goedkoper licht in Dordt

De gemeente bespaart veel meer energie op het gebruik van moderne openbare verlichting dan was verwacht. De doelstelling van een besparing van 17 procent in 20 jaar tijd kan daarom worden opgeschroefd naar 23 procent. Dat is mogelijk door bij straatverlichting volledig over te stappen op led-technologie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De led-technologie heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Zowel gebruikskosten als aanschafkosten zijn fors gedaald. De gemeente ziet geen belemmering meer om de techniek overal in de buitenruimte toe te passen. 

Duurzaamheidswethouder Rik van der Linden ondertekent daarom woensdag op de Nationale Klimaattop in Rotterdam twee afspraken, waarin staat dat bij vervanging, reconstructie en nieuwbouw van openbare verlichting en verkeersregelinstallaties voortaan alleen nog led wordt gebruikt en dat de gemeente het energieverbruik van openbare verlichting en het percentage energiezuinige en slimme verlichting jaarlijks openbaar maakt via de Klimaatmonitor.

De afgelopen jaren is al geëxperimenteerd met verschillende soorten ledverlichting. Probleem was dat er steeds een verbeterde variant op de markt kwam die er anders uitzag en goedkoper was dan de vorige. Voor de gemeente Dordrecht was daarom niet duidelijk welke led de beste keuze zou zijn.

Lees ook

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.