gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goedkoper licht in Dordt

De gemeente bespaart veel meer energie op het gebruik van moderne openbare verlichting dan was verwacht. De doelstelling van een besparing van 17 procent in 20 jaar tijd kan daarom worden opgeschroefd naar 23 procent. Dat is mogelijk door bij straatverlichting volledig over te stappen op led-technologie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De led-technologie heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Zowel gebruikskosten als aanschafkosten zijn fors gedaald. De gemeente ziet geen belemmering meer om de techniek overal in de buitenruimte toe te passen. 

Duurzaamheidswethouder Rik van der Linden ondertekent daarom woensdag op de Nationale Klimaattop in Rotterdam twee afspraken, waarin staat dat bij vervanging, reconstructie en nieuwbouw van openbare verlichting en verkeersregelinstallaties voortaan alleen nog led wordt gebruikt en dat de gemeente het energieverbruik van openbare verlichting en het percentage energiezuinige en slimme verlichting jaarlijks openbaar maakt via de Klimaatmonitor.

De afgelopen jaren is al geëxperimenteerd met verschillende soorten ledverlichting. Probleem was dat er steeds een verbeterde variant op de markt kwam die er anders uitzag en goedkoper was dan de vorige. Voor de gemeente Dordrecht was daarom niet duidelijk welke led de beste keuze zou zijn.

Lees ook

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.