Dordrecht, Netherlands

Grafkosten in Dordrecht lager dan in de rest van de regio

Een éénpersoonsgraf in Dordrecht kost minder dan in de rest van de Drechtsteden. Gemeentelijke begraafplaats de Essenhof vraagt voor een éénpersoonsgraf 3164 euro. In Zwijndrecht betaal je rond de 4000 euro en Papendrecht staat zelfs op plek 2 in de top 10 van duurste gemeenten met 6160 euro aan grafkosten. Zo blijkt uit onderzoek van uitvaartverzekeraar Monuta dat vandaag is gepubliceerd.
Peter Tromp | 20 maart 2018 16:19 | Aangepast op 20 maart 2018 16:19
Frank Fransen directeur Monuta geeft aan dat het voor de consument eenvoudig en duidelijk moet worden welke kosten er op voorhand betaald moeten worden. De ene gemeente rekent onderhoudskosten, kosten voor het plaatsen van een grafmonument en administratiekosten wel door, de andere niet. Voor de consument zou het dus makkelijker moeten worden om te vergelijken.

De duurste gemeentelijke begraafplaats van ons land vind je in Groningen met een bedrag van 7129 euro. Het minste geld ben je kwijt in Overijssel, daar betaal je 721 euro.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...